Analýza trhu - Priemysel 4.0
Praktický sprievodca priemyselnou robotikou

Robotika vo výrobnej praxi malých a stredných podnikov, Rajecké Teplice

11.5.2017, 08:00 - 11.5.2017, 16:30

Hotel Aphrodite Palace, Rajecké Teplice

Najväčšia konferencia o robotike na Slovensku môže priniesť nové príležitosti do vášho výrobného podniku. Načerpajte nové informácie a inšpirácie v oblasti modernej automatizácie a robotiky a stretnite sa s poprednými odborníkmi zo Slovenska a zahraničia. Pozrite si najlepšie postupy a praktické ukážky implementácie robotiky do výrobného procesu v malých a stredných podnikoch.

Konferencia ponúka kompletné informácie o potenciáli využitia robotiky v podniku. Od počiatočného vyčíslenia návratnosti, cez možnosti financovania, návrh robotického pracoviska, až po prípadové štúdie zo slovenských a českých výrobných podnikov.

Ide o spoločné podujatie dvoch renomovaných vydavateľstiev HMH, s.r.o. (ATP Journal) a LEADER press, s.r.o. (ai magazine) pripravované v spolupráci so Zväzom elektrotechnického priemyslu SR, Zväzom automobilového priemyslu SR a Národným centrom robotiky. Záštitu nad konferenciou prevzal prof. Ing. Peter Plavčan CSc. - minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Zameranie konferencie je smerované na mimoriadne aktuálnu tému zvyšovania konkurencieschopnosti malých a stredných podnikov na Slovensku prostredníctvom automatizácie a robotiky, čo korešponduje s koncepciou Smart Industry.

kompletného programu vyberáme:

• Čo môže priniesť robotika pre malé a stredné podniky (Juraj Hrabovštiak, riaditeľ MTS, spol. s .r. o.)

• Financovanie inovačných projektov so zameraním na robotizáciu v rámci malých a stredných podnikov (Juraj Wagner, Hlavný štátny radca MŠVVaŠ SR)

• Návrh a optimalizácia robotického pracoviska / Prepojenie robotického pracoviska s perifériami (Maroš Mudrák, Matador Industries a. s.)

• Praktický projekt zavádzania robotiky od A po Z (Ján Mokošák, HERN, s.r.o.)

Inšpiráciou Vám môžu byť prípadové štúdie zo slovenských a českých výrobných podnikov od hlavných partnerov: ABB, B&R Automation, KUKA, SCHUNK Intec, Stäubli, Valk Welding a Universal Robots. Súčasťou konferencie sú aj exponáty od hlavných partnerov a partnerov konferencie: AutoCont Control, RECA, S.D.A. a Robotec.

Podujatím bude sprevádzať doc. Ing. František Duchoň, PhD. z Národného centra robotiky: Čo znamená robotika pre malé a stredné podniky?

REGISTRÁCIA

Viac informácií

WannaCry – lekcia pre priemyselné podniky

Nedávne útoky ransomvéru WannaCry/WannaCrypt zaplnili prvé stránky novín aj titulky sociálnych médií. Ich rozsiahly dosah a rýchle...
Sid Snitkin

Dokáže priemysel využiť umelú inteligenciu?

Výrobný a spracovateľský priemysel prostredníctvom riadiacich systémov a regulátorov v podstate využíva umelú inteligenciu už niekoľko...
Anton Gérer

Dobytie Mesiaca a inžinierska práca

Nedávno som v kruhu múdrych a uznávaných slovenských vedcov začul poznámku: „To nie je vedecká práca, to je iba inžinierska činnosť.“...
Peter Magvaši

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac August 2017 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
RSS | iCal

Videá