Analýza trhu - Priemysel 4.0
Praktický sprievodca priemyselnou robotikou

Exkluzívne články


Oddeľovacie a spínacie relé s impulzným transformátorom od firmy Delcon

09.8.2017
Oddeľovacie a spínacie relé s impulzným transformátorom od firmy Delcon

V prípade potreby oddelenia signálu či spínania menších záťaží väčšina používateľov volí automaticky iba medzi elektromagnetickými (klasickými) relé a optočlenmi s tým, že isté požiadavky plnia lepšie klasické relé, isté zase optočleny. Oba typy výrobkov sa vyznačujú určitými nedostatkami, ktoré sa dajú elegantne prekonať použitím relé s impulzným transformátorom.

Prieskum digitálnej technológie

28.7.2017

Prieskum vykonaný spoločnosťou IFS odhaľuje hlavné rozdiely v prenikaní digitálnych technológií do rôznych odvetví: s najpokrokovejšími technológiami sa v regióne strednej a východnej Európy stretneme v oblasti služieb, a naopak najviac zaostáva oblasť stavebníctva.

Kybernetická (ne)bezpečnosť v priemysle

26.7.2017

Digitálne technológie, ktoré už podstatne pretvorili svet médií, financií aj maloobchodu, postupne predefinúvajú aj odvetvia priemyslu. Akúkoľvek priemyselnú výrobu, sieťové odvetvia, prepravu a infraštruktúru. Pripojenie zariadení na internet či do cloudu predstavuje však nielen cestu k ďalšiemu zvyšovaniu efektivity, produktivity, rýchlosti a kvality. Prináša tiež nutnosť zvýšenej pozornosti počítačovej bezpečnosti. Čoraz viac používateľov digitálnych riadiacich systémov preto plánuje opatrenia na ochranu dostupnosti, integrity a dôveryhodnosti svojich systémov.

Mechanické komponenty pre elektrické pohony

26.7.2017
Mechanické komponenty pre elektrické pohony

Už viac ako storočie poskytuje spoločnosť ABB svojim zákazníkom popri elektrických motoroch aj ložiská, prevodovky a komponenty na prenos energie. Pod značkou Dodge® pomáhajú zlepšovať výkon, znižovať prestoje a zvyšovať produktivitu a ziskovosť v mnohých priemyselných odvetviach.

Prístup pre používateľov systémov AutoCAD a ERP

28.6.2017
Prístup pre používateľov systémov AutoCAD a ERP

Firma EPLAN, dodávateľ softvérových riešení, rozširuje okruh používateľov aplikácie EPLAN Data Portal a tým posilňuje svoju pozíciu medzinárodného poskytovateľa digitálnych údajov o prístrojoch a súčiastkach od popredných výrobcov. Používateľom systémov EPLAN poskytuje údaje približne o 700 000 produktoch a viac ako 1,2 milióna ich konfiguračných variantoch.

Spínanie a istenie LED osvetlení

09.6.2017

Pri návrhu osvetlenia musia projektanti zohľadňovať veľa aspektov – charakter priestoru a jeho využitie, výšku počiatočnej investície, životnosť inštalácie alebo spôsob údržby. Dôležitú úlohu zohráva aj výber svetelného zdroja, ktorý sa odvíja od celkového výkonu, podania farieb, nárokov na inštalačný priestor a podobne. Pri svietidlách majú čoraz väčšie zastúpenie svetelné zdroje typu LED.

Prevrat v chladení rozvádzačov: hybridné chladiace jednotky

16.5.2017
Prevrat v chladení rozvádzačov: hybridné chladiace jednotky

Stále sa ukazuje, že prvenstvo, o to viac svetové, je omnoho ťažšie udržať, ako ho nadobudnúť. Rittal ako popredný svetový výrobca klimatizačných systémov rozvádzačov o tom vie svoje. Aj v oblasti klimatizácie podobne ako v oblasti rozvádzačových skríň musí správne odhadovať smerovanie vývoja, aby sa udržal v celosvetovom porovnaní na špičke, čo vôbec nie je jednoduché.

Systémy káblových zváraných rebríkov typu LCIS a SLCS

16.5.2017
Systémy káblových zváraných rebríkov typu LCIS a SLCS

Už celé desaťročia sa elektromontážne firmy spoliehajú na káblové rebríky OBO Bettermann. Novinkou sú zvárané káblové rebríky typu LCIS a SLCS, ktoré nachádzajú využitie v mnohých priemyselných objektoch po celom svete a zabezpečujú spoľahlivé riešenia pre každý konštrukčný prvok montáže. Technológia zváraním, na rozdiel od nitovaného vyhotovenia, umožňuje výrobu rebríka SLCS až do šírky 1 200 mm.

Pochôdzne káblové žľaby OBO Bettermann

16.5.2017
Pochôdzne káblové žľaby OBO Bettermann

Perspektívu priemyselnej výroby dnes predstavujú predovšetkým progresívne automatizované a robotizované výrobné technológie.

Viac funkcií, viac opcií, viac robotiky.

16.5.2017

Roboty sa stali neoddeliteľnou súčastou priemyslu. S potrebou zavedenia nových prístupov, nazývaných aj Priemysel 4.0, ich použitie narastá. Sú schopné pracovať 24/7 a vedia vyhovieť individuálnym potrebám zákazníka. Z pohľadu firiem ide o flexibilnú súčasť automatizácie s pomerne rýchlou možnosťou úpravy alebo zmeny výrobného programu. V dnešnej dobe roboty pracujú s vysokou opakovateľnosťou rýchlo, presne a bezpečne.

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>

WannaCry – lekcia pre priemyselné podniky

Nedávne útoky ransomvéru WannaCry/WannaCrypt zaplnili prvé stránky novín aj titulky sociálnych médií. Ich rozsiahly dosah a rýchle...
Sid Snitkin

Dokáže priemysel využiť umelú inteligenciu?

Výrobný a spracovateľský priemysel prostredníctvom riadiacich systémov a regulátorov v podstate využíva umelú inteligenciu už niekoľko...
Anton Gérer

Dobytie Mesiaca a inžinierska práca

Nedávno som v kruhu múdrych a uznávaných slovenských vedcov začul poznámku: „To nie je vedecká práca, to je iba inžinierska činnosť.“...
Peter Magvaši

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac August 2017 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
RSS | iCal

Videá