Analýza trhu - Priemysel 4.0
Praktický sprievodca priemyselnou robotikou

Kompaktný senzor na strojové videnie di-soric CS 50

Nemecká spoločnosť di-soric uviedla na trh aktuálne najmenší kamerový senzor CS 50. Pre mnohé aplikácie, vyžadujúce strojové videnie, je CS 50 ekonomickou alternatívou k zbytočne nákladným a zložitým kamerovým systémom.
Kompaktný senzor na strojové videnie di-soric CS 50

Využitie systémov na spracovanie obrazu sa stalo neoddeliteľnou súčasťou automatizácie v priemysle. Zvyšovanie kvality a efektívnosti výrobného procesu vedie k čoraz vyššiemu nasadzovaniu systémov strojového videnia od najjednoduchších kamerových senzorov (vision sensors) cez inteligentné kamery (smart cameras) až po zložité kamerové systémy riadené priemyselnými počítačmi (PC-based vision systems). Ktoré riešenie je najúčinnejšie, do značnej miery závisí od typu a rozsahu požadovanej aplikácie. Výrobcovia často používajú náročné systémy strojového videnia na jednoduché úlohy, napríklad počítanie, kontrolu polohy, obrysu či prítomnosti niečoho. Okrem toho, že sú takéto systémy komplikované, časovo náročné a v konečnom dôsledku drahé, za určitých podmienok je rýchlosť spracovania úloh, a teda aj priepustnosť systému nižšia, ako pri použití kompaktného kamerového senzora.

CS 50: kompaktný, rýchly a úsporný kamerový senzor

Spoločnosť di-soric vyvinula sériu CS 50 s cieľom uspokojiť dopyt po lacných, kompaktných a rýchlych kamerových senzoroch. S rozmermi 24,4 x 44,5 x 44,5 mm je CS 50 najmenší vo svojej triede. Možno ho ľahko integrovať do strojov, ktoré majú obmedzený priestor. Perfektne pracuje na krátke pracovné vzdialenosti, ale je schopný bezchybne pracovať až do vzdialenosti 1 m. CS 50 je schopný vykonať až 2 500 inšpekcií za minútu, čo predstavuje výrazné zvýšenie rýchlosti v porovnaní s existujúcimi senzormi. Pamäť1,4 GB RAM predstavuje dostatok miesta na prakticky neobmedzené množstvo spracovaných úloh.

Priateľský softvér, integrované výkonné nástroje, široké možnosti komunikácie

Nový softvér CS Vision je ľahko zvládnuteľný, s intuitívnym ovládaním, vhodný pre každého používateľa. CS 50 má integrovaný webový server (Cloud Link), ktorý je prístupný cez webové prehliadače (kompatibilný prehliadač HTML5) v PC, v tablete alebo v smart mobile. Umožňuje používateľovi prezeranie spustených úloh, históriu a rôzne štatistické údaje. Je vybavený výkonnou riadiacou jednotkou s integrovanými nástrojmi, ktoré umožňujú veľmi rýchle nastavenie a spracovanie takých základných úloh, ako sú: určenie pozície, súradníc a uhla natočenia objektu, kontrola polohy, kontrola správneho množstva (počítanie), prítomnosť/absencia objektov, meranie výšky či šírky. Súčasťou sú aj logické funkcie, ktoré kombinujú výstupy jednotlivých nástrojov s cieľom riešenia požadovaných úloh. Kamerový senzor je vybavený štandardnými komunikačnými rozhraniami Ethernet/IP, TCP/IP, Profinet, RS232 a digitálnym I/O.

Objektívy s tekutými šošovkami s dvomi ohniskovými vzdialenosťami

Vďaka objektívu s tekutou šošovkou je zaostrenie veľmi rýchle. Na rozdiel od tradičných objektívov, ktoré využívajú mechanicky pohyblivé časti, sú tekuté šošovky zaostrované elektricky, preto sa vyznačujú malými kompaktnými rozmermi a vysokou spoľahlivosť s výrazne vyšším parametrom MTTF. Systém di-soric click-zoom spája dve ohniskové vzdialenosti v jednom puzdre, prepínateľné jedným stlačením tlačidla. V ponuke sú dva varianty s ohniskovou vzdialenosťou 5/10 mm a 16/32 mm. Oba sú v ponuke s integrovaným červeným alebo bielym LED svetlom.

Produkty firmy di-soric prináša na český a slovenský trh firma AMTEK, spol. s r. o.

Filozofiou firmy AMTEK je nadštandardná technická podpora zákazníkov, zabezpečovaná prostredníctvom vyškolených odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami z oblasti vývoja a výroby priemyselných zariadení. Prehľad zastupovaných spoločností a stručná charakteristika ich produktov je publikovaná v brožúre, ktorú možno stiahnuť v PDF verzii

Pri tvorbe článku boli použité materiály firmy di-soric.
Viac informácií nájdete aj v katalógoch (PDF1, PDF2PDF3PDF4 ).

Pozývame vás na expozíciu firmy AMTEK, spol. s r. o., na veľtrhu AMPER 2017 v Brne, hala V, stánok 6.12.