Analýza trhu - Priemysel 4.0
Praktický sprievodca priemyselnou robotikou

Exkluzívne správy


Na inovácie vo firmách bude možné využiť viaceré granty

28.6.2017

Podnikatelia, ktorí budú mať záujem o financovanie inovácií vo svojich firmách prostredníctvom dotácií, budú mať čoskoro možnosť podať si žiadosť o poskytnutie zdrojov z eurofondov. Ministerstvo hospodárstva (MH) SR v rámci Operačného programu Výskum a Inovácie plánuje v priebehu júla vyhlásiť výzvy na podporu priemyselného výskumu a experimentálneho vývoja.

XTS v „hygienickém designu“ pro kompaktní a vysoce flexibilní transportní řešení s optimální čistitelností

26.6.2017
XTS v „hygienickém designu“ pro kompaktní a vysoce flexibilní transportní řešení s optimální čistitelností

Hygienická verze transportního systému XTS (eXtended Transport System) z nerezové oceli od firmy Beckhoff otevírá široké spektrum nových aplikací, a to především v potravinářském a farmaceutickém průmyslu a také obecně v oblasti zpracování a plnění tekutin. Umožňuje optimální čištění s vysokým stupněm ochrany IP 69K, disponuje velmi dobrou chemickou odolnost a nemá žádné skryté rohy, hrany nebo zářezy. Verze v hygienickém provedení nabízí obrovský potenciál pro inovace ve zmíněných průmyslových odvětvích. Výhodou standardního systému jako vysoce flexibilního řešení pro motion aplikace je snadné čištění, což umožňuje optimalizaci procesu a maximální využitelnost výrobní linky i v případě velmi přísných požadavků na hygienu.

Siemens novinky v Tatrách

06.6.2017
Siemens novinky v Tatrách

Spoločnosť Siemens v duchu tradície posledných rokov zorganizovala tretí májový týždeň pre svojich zákazníkov a záujemcov o najnovšie produkty z oblasti automatizačnej techniky ďalší ročník technicko-konzultačnej akcie vo Vysokých Tatrách.

Spoločnosť FANUC Czech získala prestížne ocenenie Czech Business Superbrands 2017

06.6.2017
Spoločnosť FANUC Czech získala prestížne ocenenie Czech Business Superbrands 2017

Obchodná značka FANUC sa stala jedinou značkou pôsobiacou na českom trhu v segmente priemyselnej automatizácie, ktorá na základe prísnych kritérií získala ocenenie Czech Business Superbrands 2017. O udelení tohto titulu rozhodla odborná komisia Brand Council. Tu tvoria profesionáli z oblasti biznisu, komunikácie, marketingu, médií a marketingového výskumu. Pri rozhodovaní patrí k dôležitým kritériám najmä známosť, budovanie značky, inovácie alebo prestíž.

Spoločnosť IFS predstavuje IoT v oblasti riadenia služieb v teréne

15.5.2017
Spoločnosť IFS predstavuje IoT v oblasti riadenia služieb v teréne

Nová verzia IFS Riadenie služieb v teréne™ ponúka integráciu s riešením IFS IoT Business Connector™ a neobyčajný spôsob používania, vďaka ktorému získate to najkompletnejšie a najprepojenejšie riadenie služieb v teréne.

Meranie prostredníctvom modulárnej techniky WAGO

10.5.2017
Meranie prostredníctvom modulárnej techniky WAGO

Dnešné automatizované systémy riadenia technologických procesov vyžadujú veľké množstvo vstupných informácií vrátane meraných parametrov vstupných aj výstupných veličín. Meranie prebieha prostredníctvom senzorov, ktorých výstupné informácie sa spracúvajú v riadiacich systémoch, prípadne sa zobrazujú pomocou indikačných prístrojov. Na trhu je veľké množstvo ponúkaného sortimentu techniky na meranie a spracovanie signálov od známych aj menej známych značiek. Značka WAGO sa medzi ne stabilne zaradila a ponúka bohatý sortiment produktov na riadenie a meranie.

Firma SCHUNK je opäť nominovaná na cenu Hermes Award

21.4.2017
Firma SCHUNK je opäť nominovaná na cenu Hermes Award

Kolaboratívne uchopovače so senzorickou aurou sú v prvej päťke medzi nominovanými na prestížnu priemyselnú cenu.

Ohliadnutie za veľtrhom AMPER 2017

12.4.2017
Ohliadnutie za veľtrhom AMPER 2017

Úplne netradične a po prvý raz vôbec sme sa ako dcérska firma Rittal na Slovensku zúčastnili na veľtrhu AMPER vlastne v zahraničí – v Brne.

LASYS meets Central Europe

29.3.2017
LASYS meets Central Europe

Výstavníctvo Messe Stuttgart organizuje od 30. do 31. mája 2017 spoločne so Slovensko-nemeckou obchodnou a priemyselnou komorou (SNOPK) po prvý krát podujatie „LASYS meets Central Europe“. Ťažisko podujatia je zamerané na laserové aplikácie pre automobilový priemysel a bude sa konať v slovenskej Trnave. Toto podujatie spája poskytovateľov laserových technológií, špecifických laserových strojových subsystémov, komponentov, procesov ako aj služieb a priemyselných používateľov.

Apollo - systém bezdrôtového riadenia verejného osvetlenia

08.3.2017
Apollo - systém bezdrôtového riadenia verejného osvetlenia

Ide o ucelené riešenie poskytujúce on-line obojsmernú bezdrôtovú komunikáciu s jednotlivými svietidlami. Systém sa skladá z jednej hlavnej (nadradenej) jednotky RTU Apollo a niekoľkých desiatok (stoviek) podriadených jednotiek SOL (lamp unit).

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>

Rozpoznať podstatu, eliminovať zvyšok

Zdá sa, že žijeme vo svete, ktorý preferuje mať čoraz viac – zákazníkov, objednávok, peňazí, zážitkov, úspechu a šťastia. Keď máme čoraz...
Ján Košturiak

Spoľahlivosť a údržba

Celková efektívnosť zariadenia. Správa a riadenie podnikových aktív. Údržba strojov a zariadení. Spoľahlivosť. A mohol by som vymenovať...
Anton Gérer

WannaCry – lekcia pre priemyselné podniky

Nedávne útoky ransomvéru WannaCry/WannaCrypt zaplnili prvé stránky novín aj titulky sociálnych médií. Ich rozsiahly dosah a rýchle...
Sid Snitkin
Údržba v automobilovom priemysle 2017
CEE Automotive Supply Chain 2017, Žilina
Reklama

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac August 2017 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
RSS | iCal

Videá