Analýza trhu - Priemysel 4.0
Praktický sprievodca priemyselnou robotikou

Podujatia


Process Control 2017 s účasťou zvučných mien

25.7.2017
Process Control 2017 s účasťou zvučných mien

V dňoch 6. – 9. júna sa v hoteli Trigan v Štrbskom Plese konala 21. medzinárodná konferencia Process Control. Zišlo sa na nej 110 účastníkov z 15 krajín a viacerých svetadielov. Konferenciu zorganizovali Slovenská technická univerzita v Bratislave, Univerzita Pardubice, České vysoké učení technické v Prahe a Univerzita v Záhrebe.

Hannover Messe 2017 zameraný na výhody digitalizácie

13.6.2017

Každý sektor, zapojený do digitalizácie priemyslu, mal na dosah ruky odpovede na kľúčovú otázku, s ktorou sa stretávajú priemyselné podniky po celom svete: Ako môžem najlepšie prispôsobiť svoju spoločnosť digitálnej budúcnosti? Hannover Messe sa stal opäť hlavným zdrojom odpovedí pre profesionálov z celého sveta. Na veľtrhu s titulom „Integrovaný priemysel – Vytváranie hodnôt” bola hlavná pozornosť sústredená na výhody Priemyslu 4.0 a na úlohu ľudí v továrňach budúcnosti.

Najväčšia konferencia o robotike pre MSP na Slovensku

05.6.2017
Najväčšia konferencia o robotike pre MSP na Slovensku

Nasadzovanie robotizovaných technológií a systémov má na Slovensku už dlhú tradíciu. V minulosti boli tieto systémy výsadou veľkých podnikov najmä z oblasti automobilového či strojárskeho priemyslu. Karta sa však pomaly, ale isto začína obracať. Ceny komponentov, z ktorých sa roboty vyrábajú, klesli za posledných desať rokov natoľko, že mať robot nasadený v prevádzke nie je v dnešnej dobe už nič výnimočné.

ELEKTROKONTAKT - zaujímavé prednášky aj sprievodná výstava

18.5.2017
ELEKTROKONTAKT - zaujímavé prednášky aj sprievodná výstava

ELEKTROKONTAKT je regionálne stretnutie elektrotechnikov stredoslovenského regiónu, ktoré pravidelne od roku 2008 organizuj spoločnosť ELEKTRO MANAGEMENT, s.r.o. v rôznych mestách stredoslovenského regiónu. Tento rok sa konferencia uskutočnila 5. apríla v Hoeli Dixon v Banskej Bystrici.

SUZ otvorila ďalšiu konferenčnú sezónu

05.5.2017
SUZ otvorila ďalšiu konferenčnú sezónu

Koncom marca privítal Hotel Event Kaskády pri Galante účastníkov prvej konferencie Spoločnosti údržby, výroby a montáži podnikov chemického, farmaceutického a papierenského priemyslu Slovenskej republiky (SUZ) v roku 2017. Viac ako 70 účastníkov prišlo načerpať nové informácie a inšpirovať sa poprednými odborníkmi z oblastí údržby, riadenia či bezpečnosti procesov. Gestorom konferencie bola spoločnosť Menert, spol. s r. o.

Nové impulzy pre rozvoj elektrotechnického priemyslu na ELKON 2016

02.11.2016
Nové impulzy pre rozvoj elektrotechnického priemyslu na ELKON 2016

Koncom septembra sa vo Wellness Hoteli Grand v Jasnej stretli elektrotechnici na prvom ročníku konferencie ELKON 2016, ktorú organizoval Zväz elektrotechnického priemyslu SR (ZEP SR). Účastníkmi konferencie boli predovšetkým riaditelia alebo priamo majitelia firiem z oblasti elektrotechniky, vrcholoví predstavitelia organizácií pôsobiacich v priemysle a tiež významní predstavitelia odborného vzdelávania na Slovensku. Počas štyroch moderovaných diskusií pri okrúhlych stoloch vystúpili odborníci z oblasti vymožiteľnosti práva a administratívnej zaťaženosti podnikateľského prostredia, podpory inovácií a výskumu vo firmách, vzdelávania, trhu práce, Priemyslu 4.0 či IT bezpečnosti.

Na REinEU2016 si prídu na svoje inovátori aj biznismeni

07.10.2016
Na REinEU2016 si prídu na svoje inovátori aj biznismeni

Výnimočné vedecké, výskumné a inovačné výsledky sú základom pre trvalo udržateľný vývoj európskej ekonomiky. To je aj dôvod, prečo sa stovky zástupcov z európskych a medzinárodných výskumných spoločností, komunít združených okolo inovácií a podnikateľských subjektov stretnú, aby o týchto dôležitých témach diskutovali počas prestížneho podujatia zameraného na oblasť nanotechnológií, pokročilých materiálov, spracovateľských a výrobných technológií a biotechnológií na medzinárodnej konferencii REinEU2016.

Veľtrh electronica sa rozrástol o ďalšiu halu

23.8.2016
Veľtrh electronica sa rozrástol o ďalšiu halu

Popredný svetový veľtrh elektronického priemyslu sa blíži a dopyt medzi vystavovateľmi je vysoký. Z tohto dôvodu bude veľtrh electronica, konaný od 8. do 11. novembra 2016, disponovať ďalšou halou, takže sa bude rozprestierať v 13 halách mníchovského výstaviska.

Danfoss Drives predstavil nové meniče aj virtuálnu realitu

01.8.2016
Danfoss Drives predstavil nové meniče aj virtuálnu realitu

Tradičná Danfoss Drives ROAD SHOW 2016 vyrazila v apríli z Fínska na svoju dlhú cestu do Európy. Do najstaršieho mesta na Slovensku – Nitry dorazil predvádzací kamión 20. júna.

Národné fórum údržby opäť presvedčilo kvalitou

01.8.2016

Konferencia, ktorej organizátorom je už tradične Slovenská spoločnosť údržby (SSU), je podujatím, na ktorom sa stretávajú manažéri a špecialisti údržby, zástupcovia popredných firiem ponúkajúcich služby v údržbe, predstavitelia významných spoločností zo širokého spektra odvetví, ako aj odborníci z akademickej pôdy.

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>

Rozpoznať podstatu, eliminovať zvyšok

Zdá sa, že žijeme vo svete, ktorý preferuje mať čoraz viac – zákazníkov, objednávok, peňazí, zážitkov, úspechu a šťastia. Keď máme čoraz...
Ján Košturiak

Spoľahlivosť a údržba

Celková efektívnosť zariadenia. Správa a riadenie podnikových aktív. Údržba strojov a zariadení. Spoľahlivosť. A mohol by som vymenovať...
Anton Gérer

WannaCry – lekcia pre priemyselné podniky

Nedávne útoky ransomvéru WannaCry/WannaCrypt zaplnili prvé stránky novín aj titulky sociálnych médií. Ich rozsiahly dosah a rýchle...
Sid Snitkin
Údržba v automobilovom priemysle 2017
CEE Automotive Supply Chain 2017, Žilina
Reklama

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac August 2017 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
RSS | iCal

Videá