Analýza trhu - Priemysel 4.0
Praktický sprievodca priemyselnou robotikou

Rozhovory


Nie je robotika ako robotika

20.11.2017
Nie je robotika ako robotika

Hovorí sa o nej čoraz viac. Robotika. Slovensko v počte inštalovaných robotov na zamestnancov patrí medzi svetovú špičku. Nasadzovanie robotov poháňa jednak vidina zefektívnenia výrobných a spracovateľských procesov, jednak zvýšenie ziskovosti podniku. O tom, že aj v robotike je stále čo riešiť nielen z hľadiska výskumu a vývoja, sme sa porozprávali s doc. Ing. Františkom Duchoňom, PhD., predsedom občianskeho združenia Národné centrum robotiky.

Trh si žiada otvorené štandardy a zjednotené prostredie protokolov

20.11.2017
Trh si žiada otvorené štandardy a zjednotené prostredie protokolov

Vzájomná prepojiteľnosť v čoraz väčšom rozsahu a nastupujúca digitalizácia sú pôvodcami zásadných zmien v priemyselnej výrobe. Množstvo asociácií a organizácií pracuje na zvládnutí týchto výziev a vyťažení potenciálu, ktoré tieto zmeny prinášajú. V nasledujúcom rozhovore sa Dr. Richard Soley, výkonný riaditeľ združenia IIC (Industrial Internet Consortium) a Sebastian Sachse, manažér pre otvorené automatizačné technológie v spoločnosti B+R, zamýšľajú nad úlohou vývojových testovacích prípravkov a či IIC obstojí v konkurencii takých iniciatív, ako je Priemysel 4.0.

SuperTrak prináša spoľahlivé riešenie pre flexibilnú výrobu

20.11.2017
SuperTrak prináša spoľahlivé riešenie pre flexibilnú výrobu

Menšie šarže výroby a častejšie prestavovanie procesov – to sú dôležité vlastnosti, ktoré majú vo svojom hľadáčiku priemyselné podniky a ich dodávatelia strojných zariadení, aby im mohli poskytnúť prispôsobiteľné riešenia zodpovedajúce modernej výrobe. Prispôsobiteľné dopravníkové systémy môžu potenciálne zohrávať úlohu pri prepojení v takýchto systémoch, ale ešte nie sú nasadzované v takom veľkom množstve. Robert Kickinger, manažér spoločnosti B+R pre mechatronické technológie, v rozhovore poodhalí, ako by mohol SuperTrak tento stav zmeniť.

Nasleduj Alberta – Samuel Laco

15.11.2017
Nasleduj Alberta – Samuel Laco

Samuel Laco je študentom 4. ročníka na Strednej odbornej škole technickej v Michalovciach v študijnom odbore elektrotechnika. V rámci súťaže SOČ získal 2. miesto v celoslovenskom kole tejto súťaže s projektom Robotické rameno.

Nasleduj Alberta – Marián Ivanič

15.11.2017
Nasleduj Alberta – Marián Ivanič

Marián Ivanič ukončil pred nedávnom doktorandské štúdium v odbore elektroenergetika, následne pokračoval ako výskumný pracovník na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave v Ústave elektroenergetiky a aplikovanej elektrotechniky. V súčasnosti pracuje ako referent údržby – energetik v spoločnosti Volkswagen Slovakia, a.s. V roku 2016 získal na konferencii ELITECH cenu Mimoriadne štipendium a počas štúdia aj niekoľko ďalších motivačných štipendií.

Ako dosiahnuť a udržať ozajstný systém plynulého zlepšovania

27.10.2017
Ako dosiahnuť a udržať ozajstný systém plynulého zlepšovania

Viedol stovky projektov Kaizen v čase, keď sa publikácie ako Lean Thinking - Jim Womack a Dan Jones, Learning to See: Value Stream Mapping to Add Value and Eliminate MUDA - Mike Rother a John Shook stali bestsellermi a normou, ktorá po prvý raz pritiahla pozornosť postupov transformácie Lean. V roku 2012 sa zúčastnil workshopu, ktorý organizoval Mike Rother, kde predstavil výsledky päťročného výskumu vo firme Toyota a u jej piatich dodávateľov, ktorý nazýva ako nový vzorec myslenia - KATA. Odvtedy zaviedol KATA v množstve rôznych odvetví priemyslu – od leteckého až po spotrebný a automobilový. Brandon Brown je Master Kata Coach a spoločník W3 Group (USA), ktorý nám pred svojím workshopom (23.11. v Žiline) porozprával svoje skúsenosti so systémom Kata a ako vtiahnuť ľudí do zlepšovania.

Adaptovať sa na prebiehajúce zmeny

06.10.2017
Adaptovať sa na prebiehajúce zmeny

Na medzinárodnom trhu si svoje meno budujú už štvrťstoročie. Svoje skúsenosti z bývalého štátneho podniku pretavili do fungujúcej a prosperujúcej inžinierskej firmy, ktorá stavila na férovosť a korektné vzťahy. Dnes už ako súčasť nadnárodného koncernu VINCI Energies a začlenená do medzinárodnej siete ACTEMIUM sa spoločnosť ProCS vyprofilovala na spoľahlivého partnera v oblasti inžinierskych a realizačných činností či servisu a údržby pre priemyselnú automatizáciu, výrobu a montáž NN rozvádzačov, ako aj vývoj a dodávku výrobných informačných systémov. S jedným zo zakladateľov a súčasným generálnym riaditeľom spoločnosti Ing. Štefanom Bartošovičom sme sa porozprávali nielen o tom, čo im uplynulých 25 rokov prinieslo, ale aj o tom, prečo musí inžinierska spoločnosť v dnešnej dobe fungovať rýchlo a efektívne.

Nasleduj Alberta - Miroslav Kohút

06.10.2017
Nasleduj Alberta - Miroslav Kohút

Miroslav Kohút je v súčasnosti študentom 2. ročníka inžinierskeho štúdia na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave v študijnom odbore Robotika a Kybernetika. V druhom ročníku bc štúdia získal prvé miesto na súťaži ŠVOČ. Išlo o zariadenie na spracovanie dát a ich export do Matlabu, pričom súčasťou bol aj návrh vlastného hardvéru. V treťom ročníku bc štúdia získal ocenenie Študent roka v oblasti vývoja. Podieľal sa na vývoji softvéru pre robotický manipulátor Lwa4p od firmy SCHUNK. Momentálne praxuje ako programátor pre firmu Photoneo s.r.o. a projekt manažér pre Itaps s.r.o.

Nasleduj Alberta - Marek Gašparík

03.10.2017
Nasleduj Alberta - Marek Gašparík

Marek Gašparík je v súčasnosti študentom 3. ročníka denného doktorandského štúdia na Strojníckej fakulte STU v Bratislave v študijnom odbore mechatronika. Od roku 2008 sa aktívne zapájal do rôznych odborných súťaží, SOČ a ŠVOČ, kde získal viacero ocenení za 1. a 2. miesto. V roku 2014 získal na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Nitre Čestné uznanie. Navrhol a zrealizoval štyri zariadenia, ktoré sa dostali do sériovej výroby, získal štipendium a ocenenie za návrh a realizáciu elektroniky do študentskej formuly, spolupracuje so zahraničnou univerzitou na zhotovení automatického laserového merania, zúčastňuje sa na zahraničných konferenciách, publikuje v technickej literatúre a získal aj dva granty.

MSV v Brne tradične prináša to najlepšie z odboru

19.9.2017
MSV v Brne tradične prináša to najlepšie z odboru

Začiatkom októbra sa výstavisko v Brne opäť zaplní odborníkmi, ktorí sa chcú zoznámiť s najnovšími technológiami v oblasti priemyslu. Od 9. do 13. 10. 2017 sa na veľtrhu predstaví 1630 vystavujúcich firiem z 29 krajín, z toho takmer polovica zo zahraničia. O tomto najväčšom priemyselnom veľtrhu v Českej republike sme sa porozprávali s Jiřím Erlebachom z Veletrhy Brno, a.s.

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>

Nutnosť je matkou inovácií

Činnosť vo vede či pri vedeckých a technických inováciách, rozhodovaní o projektoch, smeroch a výsledkoch ich realizácie je sociálnou...
Peter Magvaši

Úloha MES sa bude vo vzťahu k IIoT meniť

Nastupujúci priemyselný internet vecí (IIoT) prináša zásadnú zmenu v tom, ako a kde budú informačné technológie používané v rámci...
Anton Gérer

Poznatky z revízií elektrických inštalácií z pohľadu súdneho znalca (3)

Postrehy z vykonávaných školení o elektrických zariadeniach a ich vplyv na prácu z pohľadu súdneho znalca na Slovensku.
Ján Meravý

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac December 2017 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5
Podujatia na deň 5.12.2017
Functional Safety Engineer (TÜV Rheinland) for SIS Training, Bratislava

05.12.2017 - 08.12.2017

6
Podujatia na deň 6.12.2017
Functional Safety Engineer (TÜV Rheinland) for SIS Training, Bratislava

05.12.2017 - 08.12.2017

7
Podujatia na deň 7.12.2017
Functional Safety Engineer (TÜV Rheinland) for SIS Training, Bratislava

05.12.2017 - 08.12.2017

8
Podujatia na deň 8.12.2017
Functional Safety Engineer (TÜV Rheinland) for SIS Training, Bratislava

05.12.2017 - 08.12.2017

9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
RSS | iCal

Videá