Náročné prostredie

Teplota v kotolniach môže dosiahnuť extrémne vysokú úroveň. Niektoré úlohy vyžadujú prístup na strechy za všetkých poveternostných podmienok (vrátane silného dažďa) a prach na väčšine stavenísk spôsobuje, že ovládať tablet alebo čítať z jeho obrazovky je riadna výzva. Pády sú rovnako časté a hardvér, ktorý Remica v minulosti používala, zlyhal až 63-krát za prvých osem mesiacov roku 2018: rozbité obrazovky, zariadenie po páde a častých vibráciách vo vozidle nefungovalo, po vystavení vysokej teplote boli batérie zničené, pripojenie sa stratilo a automatické núdzové reštartovanie bolo také časté, že spôsobovalo oneskorenie výkonu práce aj o niekoľko hodín.

To sa dramaticky zmenilo po prechode spoločnosti na tablety T800 Getac: odolné a navrhnuté tak, aby prežili všetky nebezpečenstvá pri akejkoľvek činnosti v rôznych druhoch prevádzky. Tieto tablety kombinujú výkonnosť spracovania, neprekonateľnú výdrž batérie, riaditeľnosť a 4G pripojovací modul, ktorý zaisťuje neustále pripojenie k lokálnej sieti.

„Po prechode na riešenia spoločnosti GETAC sa počet nehôd hardvéru znížil o 98 %, takže sme presvedčení, že po obstaraní ďalších tabletov od tohto výrobcu sa tieto úspory budú naďalej zvyšovať,“ Juan Francisco de la Torre Laguna, riaditeľ IT oddelenia v spoločnosti REMICA

Odolné tablety so širokými komunikačnými možnosťami

Vďaka štvorjadrovému procesoru 8. generácie a 8 GB pamäte RAM/256 GB si technici môžu byť istí, že rýchlosť spracovania splní ich očakávania a že pri reštarte alebo inom oneskorení nebudú strácať čas. 8,1“ obrazovka Lumibond® so 600 jednotkami Nits im umožňuje ľahko čítať údaje pri intenzívnom slnečnom svetle aj v prostredí s nízkou úrovňou osvetlenia. Dotykový displej možno ovládať holým prstom, v hrubých rukaviciach, perom, a to aj v lejaku.

Tablet zvládne veľmi široký teplotný rozsah a pri páde z výšky do 1,8 m sa nerozbije ani neutrpí jeho funkčnosť. Nepotrebuje ochranný kryt, hoci sa dá použiť v pohybujúcom sa vozidle a dokonca s ním môže byť spojený pomocou špeciálnej podpory.

Vďaka viacerým možnostiam pripojenia a integrovanej GPS je komunikácia výrazne jednoduchšia a môže zachrániť výjazd aj v tých odľahlejších oblastiach. Dodáva sa s mnohými voliteľnými možnosťami a konfiguráciami batérií, ktoré zaisťujú jeho dostupnosť 24/7. Štandardná batéria tabletu ľahko prežije 8 až 12 hodín pracovnej zmeny, ale sú k dispozícii aj vysokokapacitné a mostíkové batérie, čo umožňuje rýchlu výmenu. Vďaka tomu ich môžu využívať viacerí pracovníci, a to aj na viacerých pracovných zmenách.

Výhody

Remica vidí v tabletoch Getac silného spojenca, pretože:

  1. Dokážu prežiť v každom prostredí vrátane prostredia s vysokou vlhkosťou, extrémnou teplotou či v daždi.
  2. Technici ich môžu obsluhovať holými rukami, v rukaviciach, perom, a to dokonca aj v lejaku; obrazovka zostáva čitateľná bez ohľadu na to, aké intenzívne je slnko.
  3. Vysokorýchlostné procesory zabezpečujú, aby nedochádzalo k strate času v dôsledku chybných reštartov systému alebo komplikáciám spôsobeným nedostatočným miestom na disku a slabým pripojením. Navyše k dispozícii je aj trvalé sledovanie prostredníctvom GPS, a to aj vo vzdialených oblastiach.
  4. Jeho operačný systém Windows uľahčuje prevádzku; tablet je ľahký a pomocou držadla ho možno ľahko prenášať ako bežnú tašku.
  5. Riešenie všetkých neúmyselných škôd je už zahrnuté v cene tabletu a spoločnosť Getac sa zaväzuje zariadenie vyzdvihnúť, opraviť alebo vymeniť a dodať do niekoľkých dní, čím sa zvyšuje efektívnosť a Remica šetrí čas.

Remica je popredná španielska energetická spoločnosť založená v roku 1984. Jej cieľom je poskytovať primeranú podporu zákazníkom, ktorí požadovali špecializovanú inštaláciu a preventívnu údržbu. Vďaka svojim ekologickým postupom a častému využívaniu výskumu a vývoja, ako aj implementácii najnovších technológií sa jej darí zvyšovať účinnosť a znižovať emisie CO2 a jej zákazníkom znižovať účty za energie.

Sprievodné video o prínosoch nasadenia priemyselných tabletov Getac v spoločnosti Remica https://www.youtube.com/watch?v=EbYbNEREBHk.

Zdroj: Remica have chosen Getac to speed up processes. Getac technology Corporation, Case Study, 2019. [online]. Dostupné na: https://www.getac.com/eu/success-stories/remica-have-chosen-getac-to-speed-up-processes/.

www.getac.com