Nové trendy


Nová norma o koncepcii inšpekcie založenej na riziku (1)

10.2.2020
Nová norma o koncepcii inšpekcie založenej na riziku (1)

Článok predstavuje novú európsku normu EN 16991: 2018 Rámec inšpekcie založenej na riziku. Norma nadväzuje na projekt EÚ RIMAP Postupy inšpekcie a údržby založené na riziku pre európsky priemysel. Hlavným cieľom tejto európskej normy je podporovať vytváranie a uplatňovanie programov inšpekcie a údržby založených na rizikách v priemyselných podnikoch dokumentovaným a efektívnym spôsobom a súčasne udržiavať alebo zlepšovať bezpečnosť, ochranu zdravia a životného prostredia.

V súťaži Win a Robot vyhrali aj Slováci z Nitry

17.1.2020
V súťaži Win a Robot vyhrali aj Slováci z Nitry

Dva kolaboratívne roboty UR5 a UR10 získali spoločnosti ESTELIO, s. r. o., z Nitry a STAER INTERNATIONAL z Rumunska. Celkovo sa do druhého ročníka súťaže, ktorú vyhlásila spoločnosť Universal Robots, prihlásilo 856 projektov z ôsmich krajín, čo potvrdilo veľký záujem firiem z regiónu strednej a východnej Európy automatizovať svoju výrobu a zvýšiť tak produktivitu. Zúčastnené firmy mohli svoje projekty nominovať do súťaže od 1. septembra do 31. októbra 2019.

Inovatívne riešenia pre dopravu a logistiku

17.1.2020
Inovatívne riešenia pre dopravu a logistiku

Skupina GEFCO, európsky líder v logistike pre automobilový priemysel a globálny expert na riešenie dodávateľských reťazcov, predstavila dve nové „fygitálne“ riešenia (t. j. systémy kombinujúce fyzické schopnosti a digitálne technológie) poskytujúce bezkonkurenčný používateľský zážitok. Obe inovácie stavajú na 70-ročnom know-how skupiny v oblasti logistiky a digitálnych schopností partnerov spoločnosti GEFCO. Nedávna akvizícia skupiny GEFCO, spoločnosť Chronotruck, je vlastne virtuálne trhovisko zjednodušujúce objednávanie prepravy prostredníctvom unikátnych algoritmov párujúcich dáta dopytu s dostupnými voľnými dopravnými kapacitami, resp. ponukou prepravy. Moveecar je digitálna platforma, ktorú vytvorili experti zo spoločnosti GEFCO v spolupráci s externými IT odborníkmi. Ponúka individuálnu automobilovú logistiku v akejkoľvek fáze životného cyklu vozidla.

Slovenská premiéra nového kolaboratívneho robota

13.12.2019
Slovenská premiéra nového kolaboratívneho robota

Koncom októbra si spoločnosti MTS, spol. s r. o., z Krivej a Universal Robots pozvali zástupcov médií pri príležitosti slávnostnej slovenskej premiéry nového kolaboratívneho robota UR16e.

IIoT sa začína pri snímačoch

12.12.2019
IIoT sa začína pri snímačoch

Priemyselná automatizácia v posledných niekoľkých desaťročiach umožnila výrobcom a spracovateľským spoločnostiam znížiť náklady a zvýšiť hodnotu pre svojich zákazníkov. Vďaka osvedčeným sieťam v reálnom čase môžu roboty, dopravníky a technologické zariadenia navzájom komunikovať svoj stav, aby sa zabezpečilo hladké fungovanie prevádzok.

Ako digitálne technológie menia stavebný priemysel

12.12.2019
Ako digitálne technológie menia stavebný priemysel

Digitálne technológie od svojho vzniku ovplyvnili každé priemyselne odvetvie na celom svete. Aj keď sú viditeľnejšie napríklad v poľnohospodárstve, vo výrobnom a v spracovateľskom priemysle a maloobchode, ich mimoriadny prínos sa črtá aj v stavebnom priemysle. Éra digitalizácie sa konečne dostala k dodávateľom a ich firmám a veru, bolo už načase.

Číslicové spracovanie obrazu v systémoch sledovania prekročenia jazdného pruhu (2)

12.12.2019
Číslicové spracovanie obrazu v systémoch sledovania prekročenia jazdného pruhu (2)

V prvej časti seriálu sme sa zaoberali úlohou inteligentných dopravných systémov, službami, ktoré používajú externé informácie, ako aj službami, ktoré používajú informácie len o vozidle. Opísali sme pokročilé asistenčné systémy používané v automobilovom priemysle, systémy na sledovanie neúmyselného prekročenia jazdného pruhu (LDW) a uviedli sme aj prehľad prístupov k detekcii čiary v akademickej oblasti.

Umelá inteligencia na úrovni prevádzky (3)

20.11.2019
Umelá inteligencia na úrovni prevádzky (3)

V tomto seriáli sa budeme venovať úvahám o budúcnosti inteligentnej automatizácie a jej vplyve na výrobné prevádzky. V predchádzajúcej časti seriálu sme opísali jin a jang umelej inteligencie a to, ako môže priemyselná automatizácia využiť potenciál umelej inteligencie.

Číslicové spracovanie obrazu v systémoch sledovania prekročenia jazdného pruhu (1)

20.11.2019
Číslicové spracovanie obrazu v systémoch sledovania prekročenia jazdného pruhu (1)

Protikolízne systémy implementované v rámci asistenčných systémov pracujú na princípe analýzy údajov z rôznych typov senzorov.

Zrýchlenie uvedenia na trh vďaka digitálnym dvojčatám

23.10.2019
Zrýchlenie uvedenia na trh vďaka digitálnym dvojčatám

Na všetkých svetových trhoch a v rôznych odvetviach prechádzajú výrobky od koncepčného návrhu k svojmu uvedeniu na trh v čoraz kratšom čase. To, ako dlho trvá vývoj hardvéru stroja a programovanie jeho softvéru, môže byť rozhodujúcim faktorom jeho úspechu alebo neúspechu v porovnaní s konkurenciou. Samozrejme, čím rýchlejšie sa to udeje, tým lepšie. Digitálne dvojčatá môžu zohrať dôležitú úlohu pri rýchlom vývoji a testovaní hardvéru a softvéru stroja.

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>
MEDIAINFO 2020
Reklama

Príliš veľa rizika a prekvapení

Mnohé výrobné a spracovateľské spoločnosti stále riešia údržbu svojich zariadení až po vzniku neočakávanej udalosti. No cieľom je predsa čo...
Anton Gérer

Teória obmedzení

Je mi ľúto ľudí, ktorí sa narobia len preto, že si nevedia prácu uľahčiť a správne zorganizovať. Chodia z práce unavení a majú pocit...
Ján Košturiak

Priemysel 4.0 – aktuálny stav a možnosti

V súčasnosti je módne prezentovať rôzne zlepšenia a modernizáciu výrobných prevádzok ako súčasť konceptu Priemysel 4.0. Je to asi súčasťou...
Milan Čuj
NEWMATEC2020
Reklama

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac September 2020 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
RSS | iCal