Automatica 2018: svetová premiéra štvorosových robotov TS2

Uvedením nového radu SCARA robotov TS2, ktoré budú mať svoju svetovú premiéru na mníchovskom veľtrhu Automatica, posúva spoločnosť Stäubli latku opäť o kus vyššie.
Automatica 2018: svetová premiéra štvorosových robotov TS2

Obr. TS2-60 (vľavo) a TS2-60, verzia na strop

Tieto štvorosové roboty sú úplne prepracované, pričom využívajú výhody prevodoviek JCS, vďaka ktorým dosahujú extrémne rýchle časy cyklov. Zároveň vďaka svojmu jedinečnému hygienickému vyhotoveniu otvárajú dvere novým možnostiam využitia v prostrediach náročných na čistotu. „Dopriali sme našim SCARA robotom kompletnú zmenu. Teraz je ich vyhotovenie veľmi modulárne a zároveň sme ich prvýkrát vybavili našimi vlastnými prevodovkami JCS, ktoré sú dobre známe už z našich šesťosových robotov. Zároveň je celá kabeláž vedená vo vnútri ramena, čo umožňuje využitie týchto strojov aj v čistých prostrediach, kde by externá kabeláž bola prekážkou,“ hovorí Gerald Vogt, generálny manažér Stäubli Robotics.

Rozdiely medzi týmito robotmi a ich predchodcami sú veľmi dobre viditeľné už na prvý pohľad. Charakterizuje ich najmä kompaktné vyhotovenie, uzavretá štruktúra a oblé tvary. Pravidelné tvary nerušia žiadne vonkajšie káble a teda odpadá riziko mechanického poškodenia alebo znečistenia pracovného prostredia. Kompletne utesnené rameno, skrutkovica voliteľne chránená krytom a uchytená pomocou špeciálnych skrutiek, všetky pripojenia chránené pod pätou robota mimo pracovnej plochy (ak si to aplikácia vyžaduje) a systematicky minimalizované retenčné plochy: to všetko sú základné pravidlá moderného hygienického vyhotovenia.

Cieľ výrobcu je očividný: Stäubli je jasným lídrom v oblasti farmácie, medicíny a príbuzných odvetví a práve s novými SCARA robotmi chce svoju pozíciu ešte upevniť. Krátko po uvedení štandardných modelov na trh budú k dispozícii aj špeciálne upravené verzie pre tieto oblasti priemyselnej výroby, ako aj roboty spĺňajúce požiadavky UL a ESD.

Stäubli Robotics nájdete na veľtrhu AUTOMATICA v dňoch 19. - 22.6. 2018 v hale B5, stánok 321.