Riadenie osvetlenia v priemysle prináša významné úspory

Priemyselné LED osvetlenie znamená pre podnikanie významnú úsporu. Predtým, než ho v sklade či hale zavediete, informujte sa o možnosti regulácie osvetlenia. Správnou reguláciou predĺžite životnosť LED svietidiel a skrátite si návratnosť investície.
Riadenie osvetlenia v priemysle prináša významné úspory

Priemyselné LED osvetlenie v sebe skrýva obrovský potenciál a jeho výhody sú nesporné. Okrem významných úspor elektrickej energie sú tu tiež prínosy v podobe kvality vyžarovaného svetla, rýchleho nábehu osvetlenia do plného výkonu a dlhá životnosť. Nezabudnite na kvalitne spracovaný projekt podľa platných noriem.

Regulácia osvetlenia

S prechodom na LED technológiu to nekončí. Je tu tiež dodatočný priestor na ďalšie úspory. A nejde o zanedbateľnú čiastku. Prostredníctvom regulácie priemyselných svietidiel možno dosiahnuť ďalšie úspory.

Ako taká regulácia funguje? Riadiacich systémov je celý rad. Než si popíšeme jednotlivé technológie regulácie čiže stmievanie, poďme si povedať, ako môže takáto regulácia fungovať v praxi.

Mnoho hál je vybavených svetlíkmi, ktoré cez deň prepúšťajú slnečný svit. Prečo by teda malo osvetlenie svietiť na plný výkon? Dodané snímače môžu monitorovať hladinu svetla v hale a na základe dennej zložky prispôsobovať svetelný tok LED svietidiel a tým znížiť jeho príkon. V noci alebo v dňoch, kedy je obloha zatiahnutá, potom svieti toľko, koľko je práve potrebné. To všetko prebieha úplne automatizovane. Pritom je stále dodržaná potrebná úroveň osvetlenia podľa normy. Navyše správnou reguláciou predĺžite životnosť LED svietidiel a skrátite si návratnosť investície.

Druhy riadenia regulácie

DALI

Veľmi často používaný digitálny protokol DALI je vhodný pre individuálne riadenie viacerých predradníkov v spolupráci so snímačmi denného osvetlenia a inými systémami budov. Tento signál je prenášaný za pomocou dvoch vodičov.

Analóg 1-10V

Cenovo dostupný a efektívny spôsob riadenia. Snímače sú so svietidlami prepojené pomocou dvojlinky. To zaručuje jednoduchú inštaláciu a nastavenie. Regulácia je riadená pomocou napätia.

Triak

Používa sa hlavne k regulácii pri napätí 230V. Typické je použitie predovšetkým pri domácich spotrebičoch. Použitie v priemysle sa nevylučuje. Výhodou je regulácia pomocou štandardných 230V rozvodov.

Cena nesmie byť rozhodujúci faktor

Mnoho spoločností s nástupom LED osvetlenia prichádza s riešením pre priemysel či verejný sektor. S dôrazom na čo najnižšie ceny často dochádza k dodaniu menej kvalitných svietidiel. Požadujte predĺženú záruku, svetelný projekt a informujte sa na možnosti regulácie osvetlenia. Priemyselné osvetlenie s reguláciou je v dnešnej automatizovanej dobe vhodné. Kvalitný predajca vás o týchto náležitostiach rád informuje a navrhne vhodnú svetelnú sústavu, ktorá bude slúžiť mnoho rokov a prinesie spoločnosti významné úspory.

Pre viac informácií kontaktujte odbornú spoločnosť LED Solution s.r.o.