Technológia HART integrovaná do softvéru TwinCAT a I/O systému

V spracovateľskom priemysle sa zvyšujú nároky na priekopnícke a inovatívne automatizačné riešenia, pomocou ktorých je možné znižovať výrobné náklady. Najväčší potenciál na optimalizáciu sa otvára pri implementácii univerzálnej platformy, ktorá pokrýva priemyselnú automatizáciu a súčasne automatizáciu procesov.
Technológia HART integrovaná do softvéru TwinCAT a I/O systému

Riadenie na báze PC od firmy Beckhoff do tejto filozofie zapadá tým, že integruje protokoly a komunikačné rozhranie špecifické pre daný proces, a taktiež ponúka široký sortiment produktov pre nebezpečné prostredia. Kompletná implementácia technológie HART, a to ako v systéme I/O, tak aj vo vývojovom prostredí TwinCAT, zjednodušuje prípravu projektov a prevádzkovania. Softvér pre automatizáciu TwinCAT jednoznačne znižuje náročnosť vývoja procesných technológií, pretože zjednodušuje používanie komplexných funkcií HART priamo z vývojového prostredia. Týmto spôsobom umožňuje kontajner TwinCAT FDT (Field Device Tool) implementáciu ovládačov akéhokoľvek zariadenia (Device Type Manager, DTM).

Vďaka tomu je možné celú konfiguráciu implementovať pomocou jediného nástroja. Beckhoff CommDTM integruje platformu TwinCAT do existujúcich procesných riadiacich systémov. S jeho pomocou je možné DTM implementovať do akéhokoľvek kontajnera FDT. To platí pre všetky zariadenia pripojené do EtherCAT terminálov s funkcionalitou HART. Tieto zariadenia je možné v známych kontajneroch nakonfigurovať a parametrizovať vzdialene, a to bez nutnosti priameho pripojenia k PLC. Výsledkom je zjednodušenie prevádzky systému a jeho redukcia na najnutnejší základ. Okrem toho Beckhoff OPC UA Server a Client umožňuje bezpečnú globálnu distribúciu procesných údajov, rovnako ako pohodlné ovládanie systému a údržbu na diaľku.

Ochrana proti výbuchu systematicky integrovaná do produktového portfólia

Nové, vysoko kompaktné EtherCAT terminály radu ELX umožňujú tiež funkciu HART. Spoločne s iskrovo bezpečnými vstupmi/výstupmi umožňujú tieto terminály priamu integráciu zariadení, ktoré sú nainštalované v prostrediach zóny 0, 1 alebo 2, priamo do automatizačného systému. Menej kabeláže a s tým spojená úspora miesta v konečnom dôsledku vedie k integrovanému a nákladovo optimalizovanému riešeniu pre procesné aplikácie. Nová séria ovládacích panelov a priemyselných PC radu CPX rozširuje použitie vysoko kvalitnej a pokročilej multi-touch zobrazovacej technológie od firmy Beckhoff pre použitie v prostredí s nebezpečím výbuchu.

Beckhoff automatizácia procesov

O tejto, ale aj iných novinkách sa dozviete viac aj na Beckhoff roadshow 2017