Podujatia


Otvorili sa brány veľtrhu EMO v Hannoveri

16.9.2019
Otvorili sa brány veľtrhu EMO v Hannoveri

Na šesť dní sa Hannover opäť stane centrom pre medzinárodný priemysel výrobných technológií. Témou podujatia je „Inteligentné technológie ako motor výroby zajtrajška!“ a viac ako 2 200 vystavovateľov zo 48 krajín sa chystá predstaviť svoje novinky pre priemyselnú výrobu.

MSV a ELO SYS v Nitre – množstvo noviniek a inšpiratívny program

08.8.2019
MSV a ELO SYS v Nitre – množstvo noviniek a inšpiratívny program

Tretíkrát spojili svoje sily Medzinárodný strojársky veľtrh (MSV) a Medzinárodný veľtrh elektrotechniky, energetiky, elektroniky, osvetlenia a telekomunikácií (ELO SYS), aby tak ponúkli odbornej verejnosti ucelenú prehliadku produktov, riešení a služieb z obidvoch odborov. ATP Journal bol už tradične jedným z mediálnych partnerov obidvoch podujatí, pričom príjemné a inšpiratívne rozhovory sme viedli s návštevníkmi v našich dvoch vlastných stánkoch.

Národné fórum údržby 2019 opäť presvedčilo kvalitou

08.8.2019
Národné fórum údržby 2019 opäť presvedčilo kvalitou

Konferencia, ktorej organizátorom je už tradične Slovenská spoločnosť údržby (SSU), je podujatím, na ktorom sa stretávajú manažéri a špecialisti údržby, zástupcovia popredných firiem ponúkajúcich služby v údržbe, predstavitelia významných spoločností zo širokého spektra odvetví, ako aj odborníci z akademickej obce. Význam konferencie potvrdzuje trvalo vysoký počet domácich a zahraničných účastníkov.

Medzinárodná letná škola nízkouhlíkovej energetiky

08.8.2019
Medzinárodná letná škola nízkouhlíkovej energetiky

V dňoch 1. – 11. júla 2019 sa konala v priestoroch Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave (FEI STU) medzinárodná letná škola na tému Low Carbon Energy. Letnú školu zorganizovali študentská organizácia BEST Bratislava a Ústav elektroenergetiky a aplikovanej elektrotechniky (ÚEAE) FEI STU pod odbornou gesciou riaditeľa ústavu prof. Ing. Františka Janíčka, PhD. Na letnej škole sa zúčastnilo 23 zahraničných študentov z rôznych európskych univerzít (Nemecko, Belgicko, Španielsko, Portugalsko, Poľsko, Rusko, Ukrajina, Srbsko a Čierna Hora).

ELTECH SK 2019 – inšpiratívny, atraktívny

08.8.2019
ELTECH SK 2019 – inšpiratívny, atraktívny

Už desiaty ročník celoslovenského stretnutia elektrotechnikov, revíznych technikov elektrických zariadení, projektantov a dodávateľov zorganizovala spoločnosť Elektro Management, s. r. o., pod vedením Mgr. Petry Bartoškovej. Krásne prostredie Horného Smokovca a rovnako veľkorysé priestory hotela Bellevue vytvorili atraktívne podmienky pre všetkých účastníkov.

O súčasných výzvach kolaboratívnej a priemyselnej robotiky

07.6.2019
O súčasných výzvach kolaboratívnej a priemyselnej robotiky

Počas konferencie Robotika vo výrobnej praxi malých a stredných podnikov, ktorú začiatkom apríla tohto roku zorganizovali redakcie odborných časopisov ATP Journal a ai magazine, odzneli okrem prezentácií zástupcov Ministerstva hospodárstva SR, Národného centra robotiky či agentúry SARIO aj prednášky partnerov, ktorí predstavili novinky a skúsenosti z reálnych projektov.

Jubilejný Istrobot aj s novinkami

07.6.2019
Jubilejný Istrobot aj s novinkami

Už dvadsiaty raz sa na Fakulte elektrotechniky a informatiky v Bratislave stretli priaznivci technológií, nadšenci robotiky a šikovní konštruktéri všetkých vekových kategórií, aby sa pomerali so svojimi protivníkmi v šiestich súťažných kategóriách. Diváci tak mali možnosť sledovať naživo viac ako 80 rozličných typov robotov.

Na tohtoročnej SYGA dominoval elektrický skúter

07.6.2019
Na tohtoročnej SYGA dominoval elektrický skúter

Víťazmi 16. ročníka celoslovenskej súťaže pre stredoškolákov Siemens Young Generation Award (SYGA), ktorá vyvrcholila finálovým dňom v Aule Wernera von Siemensa na Žilinskej univerzite, sa stali Patrik Brindza a Martin Jaržabek zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove. Víťazi získali zostavu riadiaceho systému SIMATIC a motivačné štartovacie štipendium na niektorú zo slovenských vysokých škôl s technickým zameraním. Pre svoju školu zároveň vyhrali počítač.

Trenčiansky robotický deň 2019

07.6.2019
Trenčiansky robotický deň 2019

Stredná odborná škola v Trenčíne zorganizovala na začiatku apríla tohto roku už 14. ročník obľúbenej súťažnej prehliadky riešení študentov, tentoraz s podtitulom Ekorobotika a Priemysel 4.0.

Prvé stretnutie R&D lídrov Slovenska

07.6.2019
Prvé stretnutie R&D lídrov Slovenska

RandD (Research and Development) lídri výskumno-vývojových centier slovenských priemyselných firiem sa zišli na prvom spoločnom stretnutí, aby hľadali priestor na vzájomnú spoluprácu a zlepšenie situácie v oblasti priemyselného výskumu a vývoja. Cieľom podujatia bolo vytvoriť koncept kooperácie RandD lídrov, ktorá má ambíciu prispieť k inovačnej budúcnosti Slovenska.

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>
OnRobot na MSV 2019 v Brne
Reklama

„Všetko zlé je na niečo dobré.“

Nikdy by som si nebol myslel, do akej miery dokáže vzniknutá situácia prinútiť človeka konať, a tak dosiahnuť aj nové výhodnejšie riešenia...
Gabriel Zsilinszki

Quo vadis, údržba?

Fabriky počas prvej priemyselnej revolúcie narábali so svojimi strojmi a zariadeniami jednoduchým spôsobom: používali ich, až kým sa...
Anton Gérer

Bez cieľa

O ľuďoch bez cieľa sa hovorí ako tých, ktorí nevedia riadiť svoj život. Manažéri podnikov neustále vytyčujú ciele, rozdeľujú ich na...
Ján Košturiak
CEE Automotive Supply Chain 2019
AKYTEC
Reklama

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac August 2019 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
RSS | iCal