1. Alternatívne dôchodkové sporenie

Pasívny dom sa dá vnímať aj ako alternatívne dôchodkové sporenie (to, čo ušetríte na kúrení, vám ostane na niečo iné). Aj keď pasívne domy vyžadujú vyššiu prvotnú investíciu, vyššie splátky hypotéky sa však zvyčajne vyrovnajú úsporám na energii.

2. Vyšší komfort

Všetky opatrenia, ktoré z vášho domu robia pasívny dom (tepelná izolácia, vzduchotesnosť, minimalizované tepelné mosty, okná v pasívnom štandarde, vetranie s rekuperáciou), vám zároveň zvyšujú komfort bývania. Pre nás je pasívny štandard záruka spokojnosti zákazníka.

3. Kvalitný pasívny dom možno prispôsobiť vašim potrebám

Veľký dôraz kladieme na kvalitu architektúry, návrh prispôsobíme potrebám investora aj okoliu. Pasívne domy vieme stavať ako novostavby alebo ako rekonštrukciu starších domov. Uplatňujeme rôzne stavebné systémy, napr. z masívneho dreva, vápennopieskovej tehly alebo slamených panelov.

4. Zdravé bývanie

Stavebnú biológiu považujeme za dôležitý predpoklad kvalitného a zdravého bývania. Každý pasívny dom má okrem toho zabudované nútené vetranie, takže má kvalitné vnútorné ovzdušie. Radi používame prírodné materiály v interiéri, napr. formou hlinených omietok alebo prírodnej izolácie.

5. Pretože EÚ to predpisuje

Podľa smernice 2010/31/EÚ z roku 2010 od roku 2020 musia byť všetky stavby „takmer nulové“. Kto nebude mať pasívny dom, bude mať po tomto termíne trhovo menej hodnotný dom.

6. Pretože stavba bude kvalitná

Pasívny dom sa nedá odfláknuť – na konci sa urobí aj Blower Door Test (test vzduchotesnosti budovy), ktorý overí, či sa na stavbe dobre pracovalo. Takisto musia architekti dbať na tepelné mosty a vypočítať, či sa stavba nebude prehrievať. Získate teda kvalitu, ktorú v iných stavbách nenájdete.

7. Pretože pasívny dom nie je len pekný, ale aj funguje

Sme dôkazom, že pasívne domy sa dajú navrhovať aj veľmi pekne. Ako vyzerá pasívny dom, je len na šikovnosti architekta. S istotou vieme, že kvalitný návrh vedie k funkčnému domu.

8. Pretože sme tu my

Svojou niekoľkoročnou praxou sme získali cenné skúsenosti z výstavby pasívnych domov, ktoré radi uplatníme aj pri riešení vašej stavby. Chceme, aby sa na Slovensku stavalo čo najviac pasívnych domov, a veríme, že vy sa toho stanete súčasťou.