Podujatia


METAV 2018 – špecializovaný veľtrh výrobnej techniky

12.12.2017
METAV 2018 – špecializovaný veľtrh výrobnej techniky

Jubilejný 20. ročník veľtrhu technológií pre kovoobrábanie, ktorý sa bude konať v dňoch 20. – 24. februára 2018 v Düsseldorfe ukazuje v rámci jedného organického celku kompletný reťazec tvorby hodnôt v tomto priemyselnom odvetví.

Automobilový priemysel má stále príležitosti na rozvoj subdodávateľov

12.12.2017
Automobilový priemysel má stále príležitosti na rozvoj subdodávateľov

Podujatie CEE Automotive Supply Chain 2017 spoluorganizovalo 6 agentúr a zväzov, ktorých pôvodným zámerom bolo podporiť hlavne svojich partnerov a členov zo Slovenska a krajín V4 a nájsť priestor na stretnutie, rokovania a nadviazanie obchodných vzťahov.

Aby ste vytvorili digitálnu fabriku, nemusíte zbúrať tú pôvodnú

12.12.2017
Aby ste vytvorili digitálnu fabriku, nemusíte zbúrať tú pôvodnú

V polovici októbra tohto roku sa uskutočnila konferencia s názvom Maintenance Automotive 2017, ktorej organizátormi boli Zväz automobilového priemyslu SR a Slovenská spoločnosť údržby. Hlavným cieľom podujatia bola výmena skúseností špičkových údržieb výrobných spoločností v tomto sektore s pôsobnosťou na území Slovenskej republiky. ATP Journal ako hlavný mediálny partner tohto podujatia vám v nasledujúcom príspevku prináša zaujímavé myšlienky odborníkov, ktoré odzneli v rámci poobedňajšej panelovej diskusie.

Nové trendy v oblasti riadenia procesov a riadiacich systémov

20.11.2017
Nové trendy v oblasti riadenia procesov a riadiacich systémov

Noblesné prostredie Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici spolu so zaujímavým odborným programom prilákalo počas dvoch októbrových dní viac ako tri desiatky zástupcov priemyselných podnikov z oblasti chemického a papierenského priemyslu a prevádzkovateľov energetických zdrojov.

Konferencia, ktorá prezentovala reálne riešenia digitalizácie priemyslu

20.11.2017
Konferencia, ktorá prezentovala reálne riešenia digitalizácie priemyslu

Každý, kto sa chcel inšpirovať modernými inovačnými technológiami pre svoju výrobu a dozvedieť sa niečo viac o aktuálnych trendoch a víziách do budúcnosti v tejto oblasti, mohol zavítať na jedno z troch podujatí s názvom Priemysel + Inovácie + Vízie, ktorú spoločne zorganizovali lídri v oblasti priemyselnej automatizácie – spoločnosti B+R, ABB, SCM a Photoneo.

Spolupráca medzi podnikmi a startupmi s veľkým potenciálom

20.11.2017
Spolupráca medzi podnikmi a startupmi s veľkým potenciálom

Mladí, dynamickí, kreatívni: čoraz viac slovenských startupov produkuje nápady, ktoré by mohli nájsť uplatnenie v hospodárstve. Veľa nemeckých priemyselných podnikov na Slovensku expanduje a hľadá zdroje inovácií. Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora (SNOPK) obe tieto skupiny zblížila 28. septembra na Slovensko-nemeckom inovačnom dni.

História, súčasnosť a budúcnosť elektrotechniky na Slovensku

20.11.2017
História, súčasnosť a budúcnosť elektrotechniky na Slovensku

V dňoch 27. – 28. septembra 2017 sa v Banskej Štiavnici uskutočnila vedecká konferencia s medzinárodnou účasťou „História, súčasnosť a budúcnosť elektrotechniky na Slovensku“. Organizátormi podujatia boli Slovenská technická univerzita v Bratislave, Technická univerzita vo Zvolene a Slovenský výbor Svetovej energetickej rady. Záštitu nad vedeckou konferenciou prevzali prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR), dekan Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity (FEI STU) v Bratislave Miloš Oravec a primátorka mesta Banská Štiavnica Nadežda Babiaková.

Nové trendy v odbore merania a regulácie

20.11.2017
Nové trendy v odbore merania a regulácie

Rýchly rozvoj nových technológií prináša čoraz väčšie požiadavky na meranie a následné riadenie výrobných procesov. Význam presnosti, kvality a hlavne spoľahlivosti merania a funkčnej bezpečnosti naďalej rastie. Preto sa spoločnosť JSP, s. r. o., a jej slovenská pobočka JSP Slovakia, s. r. o., rozhodli usporiadať už 6. ročník odbornej konferencie s názvom Nové trendy v odbore merania a regulácie, a to v spolupráci s partnerskou spoločnosťou WESZTA-T Industrial and Commercial Ltd. Podujatie sa konalo v Košiciach a Senci a celkovo prilákalo 120 odborníkov najmä z oblasti energetiky, hutníckeho či chemického priemyslu.

Process Control 2017 s účasťou zvučných mien

25.7.2017
Process Control 2017 s účasťou zvučných mien

V dňoch 6. – 9. júna sa v hoteli Trigan v Štrbskom Plese konala 21. medzinárodná konferencia Process Control. Zišlo sa na nej 110 účastníkov z 15 krajín a viacerých svetadielov. Konferenciu zorganizovali Slovenská technická univerzita v Bratislave, Univerzita Pardubice, České vysoké učení technické v Prahe a Univerzita v Záhrebe.

Hannover Messe 2017 zameraný na výhody digitalizácie

13.6.2017

Každý sektor, zapojený do digitalizácie priemyslu, mal na dosah ruky odpovede na kľúčovú otázku, s ktorou sa stretávajú priemyselné podniky po celom svete: Ako môžem najlepšie prispôsobiť svoju spoločnosť digitálnej budúcnosti? Hannover Messe sa stal opäť hlavným zdrojom odpovedí pre profesionálov z celého sveta. Na veľtrhu s titulom „Integrovaný priemysel – Vytváranie hodnôt” bola hlavná pozornosť sústredená na výhody Priemyslu 4.0 a na úlohu ľudí v továrňach budúcnosti.

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>

Ruku na srdce

s našimi tínedžermi pravidelne riešim otázku maximálne prípustného času, ktorý majú vyhradený na použitie mobilných telefónov na niečo iné,...
Anton Gérer

Potrebujeme na Slovensku technické vzdelávanie?

Vzdelanie rozvíja duševné schopnosti človeka neustálym poznávaním a štúdiom. Akékoľvek vzdelávanie človeka však ešte neznamená, že bude...
Peter Ratkoš

Poznatky z revízií elektrických inštalácií z pohľadu súdneho znalca (4)

Demokracia v súčasnosti má síce podobu slobody, umožňuje nám prakticky voľne cestovať po svete, ale náš súčasný prístup k pracovným...
Ján Meravý
NEWMATEC 2018
TRENDUSTRY 2018
Reklama

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Január 2018 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25
Podujatia na deň 25.1.2018
15. Zákaznícky deň spoločnosti ZAT, Příbram

25.1.2018

26 27 28
29 30 31  
RSS | iCal

Videá