Exkluzívne články


Farnell spolupracuje s dodávateľmi na projekte „Spolu za lepší zajtrajšok“

30.6.2020

Spoločnosť Farnell, dodávateľ produktov a riešení pre vývojárov, spustil charitatívnu iniciatívu s podporou svojich dodávateľov Rohde and Schwarz, ROHM a Multicomp Pro, ktorí vytvorili projekt „Spolu za lepší zajtrajšok“.

12 najčastejších otázok ohľadom softštartérov

09.6.2020
12 najčastejších otázok ohľadom softštartérov

Oddelenie technickej podpory odpovedá na 12 najčastejších otázok ohľadom softštartérov.

Ako programovať alebo neprogramovať robot…

18.5.2020
Ako programovať alebo neprogramovať robot…

Aký je dnes rozdiel medzi automatizáciou a robotizáciou? Ak je automatizácia cieľ, potom robotizácia je jedným z nástrojov na jej dosiahnutie. Priemyselný robot je vždy súčasťou širšieho automatizačného celku. Buď je riešenie postavené okolo robota alebo je robot jednou z periférií stroja, respektíve linky. Práve v druhom prípade sa začínajú prejavovať nevýhody decentralizovaného riešenia, keď má každý celok (teda aj robot, stroj, CNC…) vlastný riadiaci systém. Integrácia naráža na technické problémy ako synchronizácia, správa dát, priepustnosť komunikačnej linky, bezpečnosť a pod. B&R a ABB prinášajú na trh unikátne riešenie, ktoré potláča tieto nedostatky integráciou riadenia robota priamo do riadiaceho systému stroja.

Takú účinnosť sa doteraz nepodarilo dosiahnuť. Blue e+ Chiller

05.5.2020
Takú účinnosť sa doteraz nepodarilo dosiahnuť. Blue e+ Chiller

Kvapalné chladiace médiá sa veľmi často používajú v obrábacom, ale aj inom priemysle, a to priamo pri obrábaní alebo aj na chladenie elektrorozvádzačov pomocou výmenníkov tepla vzduch – voda.

Pochôdzny káblový žľab BKRS je istotou na zabezpečenie práce v stavebnom a výrobnom priemysle

28.4.2020
Pochôdzny káblový žľab BKRS je istotou na zabezpečenie práce v stavebnom a výrobnom priemysle

Ochrana ľudí, strojov a zariadení je v priemysle veľmi dôležitá. Pochôdzny systém káblových žľabov v sortimente výrobkov OBO Bettermann zaručuje vysoký bezpečnostný štandard a spoľahlivú prevádzku, ktorá je súčasťou pri montáži a zavádzaní výrobných liniek do prevádzky hlavne vo výrobnom priemysle. V tomto drsnom priemyselnom prostredí je potrebná stabilná a výkonná elektrická energia hlavne na zachovanie spoľahlivej práceschopnosti strojov a zariadení.

BSK – protipožiarne káblové kanály so zaručenou požiarnou odolnosťou

28.4.2020
BSK – protipožiarne káblové kanály so zaručenou požiarnou odolnosťou

Moderná investičná výstavba zahŕňa množstvo rozsiahlych budov i výrobných hál. Z hľadiska protipožiarnej ochrany elektrických inštalácií z dôvodu veľkého počtu ľudí a majetku môžu vzniknúť zvýšené požiadavky na funkčnosť elektrických inštalácií. Aby sa zaistil zodpovedajúci stupeň bezpečnosti, už v minulosti sa definovali určité nároky na zachovanie funkčnej odolnosti týchto objektov v prípade požiaru alebo iných mimoriadnych situácií.

Elegantné robotické riešenie zložitých a veľmi presných úkonov

25.4.2020
Elegantné robotické riešenie zložitých a veľmi presných úkonov

Spoločnosť ABB je dlhodobo jedným z popredných lídrov v dodávke robotov na Slovensku. Zároveň je aj integrátorom robotizovaných systémov a tak sa často stretáva s požiadavkou zákazníka na dodávku celej aplikácie na kľúč. Po získaní zadania, respektíve na jeho základe sa začína inžiniersky proces návrhu, samotné vypracovanie cenovej ponuky a jeho schválenie investorom spolu s dohodnutím harmonogramu dodania. Rovnako ako vo väčšine spoločností tohto zamerania na Slovensku, aj v prípade ABB veľké percento dopytov a nakoniec aj zrealizovaných projektov tvoria zákazky pre automobilový priemysel vrátane širšieho dodávateľského reťazca.

Výroba podľa koncepcie Priemysel 4.0 alebo digitalizácia a jej pôsobenie na nás

01.4.2020
Výroba podľa koncepcie Priemysel 4.0 alebo digitalizácia a jej pôsobenie na nás

Spoločnosť Rittal už v priebehu minulého roka dokončila budovanie úplne novej továrne na výrobu kompaktných skriniek. Nová prevádzka je symbolom pokračujúcej snahy o zavádzanie veľmi moderných druhov výroby na báze štandardu Priemysel 4.0. Po výrobe klimatizačných jednotiek a centralizovanom sklade bude toto ďalšia prevádzka s úplne automatickou činnosťou. V súčasnosti sú výrobky z tejto prevádzky plne dostupné a obchodované po celej Európe – sú to kompaktné skrinky AX a KX ako novší druh pôvodných verzií AE, KL a EB. Téma digitalizácie a jej pôsobenie na nás – ľudí trvale zapĺňa titulky a stránky médií, rôznych štúdií a odborných analýz. A práve o tom sa porozprávame s Carstenom Rőttchenom – riaditeľom výroby v spoločnosti Rittal.

Novinky firmy Euchner pre rok 2020

25.3.2020
Novinky firmy Euchner pre rok 2020

Nemecká firma EUCHNER patrí k popredným svetovým výrobcom komponentov slúžiacich na zaistenie bezpečnosti osôb pracujúcich na strojných zariadeniach. Ide hlavne o bezpečnostné dverné spínače, zámky a dverné systémy s technológiou unikátne kódovaných RFID transpondérov, bezpečnostné relé a PLC a systémy elektronických kľúčov EKS na riadenie prístupu aj v bezpečnostne relevantných aplikáciách. V nasledujúcom článku si stručne predstavíme niektoré z noviniek pre tento rok.

V centre pozornosti sú kolaboratívne roboty a ľahké roboty

28.2.2020
V centre pozornosti sú kolaboratívne roboty a ľahké roboty

„Svet robotiky a nutná periféria pre každodenné robotické aplikácie prejdú obnovou,“ zdôrazňuje Henrik A. Schunk, výkonný riaditeľ spoločnosti SCHUNK, odborník na uchopovacie systémy a upínaciu technológiu, so zreteľom na nadchádzajúcu výstavu Hannover Messe. „V oblasti kolaboratívnych a ľahkých robotov očakávame skutočný rozmach, pretože budú formovať obraz priemyselnej výroby v nadchádzajúcich rokoch.“ Spoločnosť SCHUNK bude na výstave Hannover Messe vystavovať svoje portfólio uchopovačov Co-act a predvedie ich pravdepodobný vzhľad.

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>
MEDIAINFO 2020
Reklama

Moderné technológie zvyšujú efektívnosť využitia OZE

Celosvetový prechod na obnoviteľné zdroje energie je nielen trendom očakávaným, ale aj nevyhnutným. Očakávaným z toho dôvodu, že...
Radoslav Štompf

IIoT môže pomôcť vodným elektrárňam pri riešení aktuálnych výziev

Tento rok sa na svete postaví menej zariadení vyrábajúcich elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov (OZE) ako v minulom roku. Vyplýva to...
Anton Gérer

Dáta – základ riadenia a zlepšovania

V istom slovenskom filme odznela veta „nemáš chlopa, nemáš pravdy“, teraz by som to s ohľadom na tému zlepšovania riadenia firiem pozmenil...
Milan Čuj

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Júl 2020 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
RSS | iCal

Videá

No video
No video