Aplikácie


Jednotný štandard riadenia a možnosť vzdialeného prístupu

10.2.2020
Jednotný štandard riadenia a možnosť vzdialeného prístupu

Spoločnosť NAFTA, a. s., je medzinárodná spoločnosť s rozsiahlymi skúsenosťami v oblasti skladovania a budovania podzemných zásobníkov zemného plynu na Slovensku a zároveň slovenským lídrom v oblasti prieskumu a ťažby uhľovodíkov. Spoločnosť aktívne pôsobí v krajinách strednej Európy, v súčasnosti okrem Slovenska aj v Českej republike, Nemecku, Rakúsku a na Ukrajine. NAFTA vo viacerých krajinách prevádzkuje podzemné zásobníky, realizuje prieskumnú činnosť a zúčastňuje sa na projektoch zameraných na skladovanie energie z obnoviteľných zdrojov. S celkovou skladovacou kapacitou približne 60 TWh je na šiestej pozícii medzi najväčšími prevádzkovateľmi zásobníkov plynu v Európe.

Údaje v reálnom čase zmenili prevádzku a zlepšili účinnosť a bezpečnosť

10.2.2020
Údaje v reálnom čase zmenili prevádzku a zlepšili účinnosť a bezpečnosť

Technológie v rámci petrochemického, plynárenského či energetického priemyslu musia byť dostupné na požiadanie, a to v rámci pozemných prevádzok aj prevádzok umiestnených na mori. Spoločnosť Sapura pochopila potrebu zefektívniť svoje postupy a zaviesť nové technológie hneď v niekoľkých oblastiach.

Všetko pod kontrolou

10.2.2020
Všetko pod kontrolou

Tatárska republika sa môže pochváliť jedným z najväčších petrochemických komplexov v Rusku. PJSC Nizhnekamskneftekhim dodáva svoje produkty výrobcom pneumatík a plastov po celom svete. Prevádzkové meracie prístroje a technológie od spoločnosti Endress+Hauser zaisťujú, že aj tie najzložitejšie procesy bežia efektívne a spoľahlivo.

Investície eustreamu zvyšujú bezpečnosť a spoľahlivosť prepravy plynu

10.2.2020
Investície eustreamu zvyšujú bezpečnosť a spoľahlivosť prepravy plynu

Eustream je stabilná plynárenská spoločnosť, ktorej základným poslaním je preprava zemného plynu na Slovensko a cez jeho územie na európske trhy. Prepravný systém spoločnosti Eustream predstavuje dôležité energetické spojenie medzi Ruskou federáciou a Európskou úniou. Je prepojený s hlavnými prepravnými trasami na Ukrajine, v Českej republike, Rakúsku a Maďarsku a vo výstavbe je nový prepojovací plynovod s Poľskom. Prepravné kapacity siete využívajú významní európski zákazníci, pre ktorých Eustream za takmer polstoročné pôsobenie prepravil viac ako 2,5 bilióna m3 zemného plynu.

Algoritmus riadenia polohy pre pokročilú kolonoskopiu testovaný na platforme TERRINet

10.2.2020

V rámci projektu TERRINet bol testovaný nový algoritmus na riadenie rastúcich robotov s mäkkou konštrukciou. Na realizáciu výskumného návrhu sa použila robotická platforma Stiff-Flop dostupná v inštitúte BioRobotics Institute of Scuola Superiore Sant’Anna (Pisa, Taliansko). Experimentálne výsledky tohto projektu sa zamerali na vedecké výzvy pre presnejší kolonoskopický výkon.

Optimalizácia odvádzačov kondenzátu priniesla úspory energie

22.1.2020
Optimalizácia odvádzačov kondenzátu priniesla úspory energie

V závode, ktorý vyrába základné chemikálie, medziprodukty a živice, došlo k incidentu zapríčinenému vodnými rázmi v parnom systéme, ktorý spôsobil bezpečnostné riziko a stratu výroby, čím vznikli značné náklady na opravu. Táto udalosť presmerovala úsilie manažmentu na šetrenie energie pri súčasnom zvýšení bezpečnosti a spoľahlivosti.

Kompaktné, spoľahlivé a šetriace čas

22.1.2020
Kompaktné, spoľahlivé a šetriace čas

Spoločnosť Europlan Systemtechnik GmbH neustále hľadá vhodné zariadenia, aby mohla vyrábať kvalitné a spoľahlivé dopravníkové systémy, riešenia pre logistiku a ďalšie priemyselné odvetvia. Hybridné motorové spúšťače v produktovom rade Contactron od Phoenix Contact spĺňajú tieto komplexné požiadavky. V porovnaní s konvenčnými riešeniami sa popri nízkych nárokoch na priestor vyznačujú výrazným znížením nákladov na montáž a údržbu.

Moderná ČOV v Krupine prispela k ozdraveniu životného prostredia

22.1.2020
Moderná ČOV v Krupine prispela k ozdraveniu životného prostredia

Činnosti spojené s výrobou pitnej vody a čistením odpadových vôd sú s prírodou veľmi úzko spojené už zo svojej podstaty. Spoločnosť Veolia svojím pôsobením ovplyvňuje kolobeh vody v prírode, a preto sa využitím vlastného technologického know-how snaží minimalizovať vplyv svojich činností na životné prostredie. A využíva pritom aj moderné technológie automatizácie a riadenia. V rámci našej redakčnej reportáže sme tentoraz zavítali do novej modernej čistiarne odpadových vôd v Krupine.

Unikátna, úplne automatická plniaca linka v DF Partner

22.1.2020
Unikátna, úplne automatická plniaca linka v DF Partner

Spoločnosť DF Partner, s. r. o., bola založená v roku 1990. Do roku 2012 sídlila v obci Zádveřice, po dostavbe nového moderného areálu sa presťahovala do obce Neubuz pri Slušoviciach. Hlavným zameraním spoločnosti je vývoj, výroba a distribúcia autochémie, autokozmetiky a autopríslušenstva. Vlastnou registrovanou obchodnou značkou spoločnosti je Sheron, ktorá je jednotkou na maloobchodnom trhu v sortimente autochémie a autokozmetiky v Českej republike a na Slovensku. Spoločnosť DF Partner poskytuje predajný servis takmer 3 000 zákazníkom. V priebehu kalendárneho roka dodáva svojim zákazníkom priemerne 70 000 výrobkov denne, v sezónnych špičkách je to až 250 000 výrobkov denne.

Ťažba novej generácie

13.12.2019
Ťažba novej generácie

Ťažobný priemysel je ohniskom globálnej hospodárskej činnosti s príjmami presahujúcimi 500 miliárd USD (kombinované príjmy od 40 najväčších svetových spoločností). Ak je potrebné presunúť milióny ton hornín na obrovských strojoch, vyžaduje to maximálnu presnosť a akékoľvek narušenie jemne vyladeného toku materiálov môže mať pre prevádzku baní závažné následky.

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>
MEDIAINFO 2020
Reklama

Príliš veľa rizika a prekvapení

Mnohé výrobné a spracovateľské spoločnosti stále riešia údržbu svojich zariadení až po vzniku neočakávanej udalosti. No cieľom je predsa čo...
Anton Gérer

Teória obmedzení

Je mi ľúto ľudí, ktorí sa narobia len preto, že si nevedia prácu uľahčiť a správne zorganizovať. Chodia z práce unavení a majú pocit...
Ján Košturiak

Priemysel 4.0 – aktuálny stav a možnosti

V súčasnosti je módne prezentovať rôzne zlepšenia a modernizáciu výrobných prevádzok ako súčasť konceptu Priemysel 4.0. Je to asi súčasťou...
Milan Čuj
NEWMATEC2020
Reklama

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Február 2020 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2
3 4 5
Podujatia na deň 5.2.2020
ELEKTROTEC 2020, Bratislava

05.2.2020

ARTEP 2020, Stará Lesná

05.2.2020 - 07.2.2020

6
Podujatia na deň 6.2.2020
ARTEP 2020, Stará Lesná

05.2.2020 - 07.2.2020

7
Podujatia na deň 7.2.2020
ARTEP 2020, Stará Lesná

05.2.2020 - 07.2.2020

8 9
10 11 12
Podujatia na deň 12.2.2020
ELEKTROTEC 2020, Košice

12.2.2020

13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
RSS | iCal