Aplikácie


Aj do vodných elektrární už „pritekajú“ moderné technológie

10.6.2020
Aj do vodných elektrární už „pritekajú“ moderné technológie

Obnoviteľná energia je základným kameňom energetického mixu zajtrajška. Slnečná a veterná energia, biomasa a samozrejme voda sú životne dôležité prvky na globálne zásobovanie energiou priateľské k životnému prostrediu. Vzhľadom na potrebu vyváženia ekonomických potrieb a ekologického povedomia z tohto zoznamu vyniká vodná energia, a to hneď pre niekoľko vlastností – ziskovosť, udržateľnosť a dostupnosť.

Harmónia tepelného čerpadla s geotermálnou vodou

10.6.2020
Harmónia tepelného čerpadla s geotermálnou vodou

AquaCity Poprad sa môže pochváliť používaním tepelných čerpadiel s využitím geotermálnej vody ako moderného a progresívneho zdroja ekologickej energie. Spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE) navrhla a zrealizovala energetické riešenie pre AquaCity Poprad. Spolupracovala pri tom so svojou sesterskou spoločnosťou innogy Solutions. Aquapark v Poprade využíva unikátne tepelné čerpadlo s bezolejovými kompresormi poháňanými motormi s magnetickými ložiskami. Navrhované riešenie predpovedá vysokú efektívnosť a minimálne prevádzkové náklady.

Priemyselné tablety zrýchlili procesy

19.5.2020
Priemyselné tablety zrýchlili procesy

Technici spoločnosti Remica zasahujú každý deň v rôznych typoch nebezpečného prostredia – od kotolní až po strechy vrátane stavenísk a domov pre zákazníkov. V rámci svojho každodenného života sú neustále na cestách a často pracujú na tabletoch, čo vyžaduje spoľahlivý, rýchly a odolný hardvér schopný zvládnuť rôzne druhy nebezpečenstva.

Lisovacie linky s IoT využívajú vysokorýchlostnú technológiu otvoreného riadenia

18.5.2020
Lisovacie linky s IoT využívajú vysokorýchlostnú technológiu otvoreného riadenia

Požiadavka na optimalizáciu kvality a efektívnosti výroby pri implementácii konceptov Industrie 4.0 a internetu vecí (IoT) vedie k obrovskému nárastu objemu údajov vo výrobných závodoch. Vzhľadom na svoj výkon a kompatibilitu so svetom IT predstavuje riadiaca technológia založená na PC ideálny základ spracovania týchto údajov. Výrobca lisov Aida Engineering so sídlom v japonskej Kanagawe si túto výhodu uvedomil včas. Preto sa už niekoľko rokov spolieha na riadenie na báze PC od spoločnosti Beckhoff a na globálne zavedený štandard EtherCAT pre svoje lisovacie technológie, napr. pre automobilový priemysel.

Vďaka PLM zredukovali čas kontroly na polovicu

18.5.2020
Vďaka PLM zredukovali čas kontroly na polovicu

Magneti Marelli je medzinárodná skupina, ktorá vyvíja a vyrába špičkové komponenty a systémy pre automobilový priemysel. Skupina má viac ako 38 000 zamestnancov, 89 výrobných jednotiek, 12 výskumných a vývojových stredísk a 26 aplikačných stredísk a nachádza sa v 19 krajinách. Magneti Marelli dodáva svoje riešenia pre mnohé významné automobilky v Európe, Ázii a Severnej a Južnej Amerike. Jej obchodné zameranie je automobilové osvetlenie, pohony, elektronické systémy, systémy tlmenia, výfukové systémy, náhradné diely a služby, plastové komponenty a motoristický šport.

Lakovne budú na riešenie flexibility využívať AGV

18.5.2020
Lakovne budú na riešenie flexibility využívať AGV

Rastúca rôznorodosť modelov, rôzne technológie pohonov a väčšia personalizácia sú faktory, ktoré čoraz viac odhaľujú slabé miesta výroby automobilov v rámci tradične usporiadaných liniek. Veľkoobjemoví výrobcovia aj malé automobilové startupy prechádzajú z málo prispôsobiteľných na flexibilnejšie výrobné procesy, pretože dokážu rýchlejšie reagovať na požiadavky zákazníkov a trhu. Aby to platilo aj pre procesy nanášania farieb, predstavila nedávno spoločnosť Dürr nový koncept „Lakovne budúcnosti“, ktorý sa vymyká z tradičnej koncepcie usporiadania linky a rozdeľuje proces lakovania automobilových karosérií do „buniek“ alebo na krátke procesné časti. Spoločnosť uviedla, že tento koncept dáva automobilovému priemyslu „novú úroveň flexibility v ich procesoch a investíciách“, pričom zároveň šetrí čas, materiál, zvyšuje dostupnosť a zvyšuje udržateľnosť procesov lakovania.

Využitie potenciálu robotov FANUC v spoločnosti Zvolenská mliekareň, s. r. o.

18.5.2020
Využitie potenciálu robotov FANUC v spoločnosti Zvolenská mliekareň, s. r. o.

1500 paliet jogurtov týždenne spolu vyprodukujú tri nové robotické pracoviská integrované vo Zvolenskej Mliekarni pod záštitou spoločností FANUC a Rossum integration.

Preprava veľkých nosičov nákladu s vysokou spoľahlivosťou a presnosťou

19.4.2020
Preprava veľkých nosičov nákladu s vysokou spoľahlivosťou a presnosťou

Spoločnosť RO-BER Industrieroboter GmbH so sídlom v nemeckom Kamene vyvíja automatizačné riešenia založené na plošných a lineárnych portálových robotoch pre intralogistiku. Tieto riešenia vrátane nového robotického systému Twin-Gantry sa vyznačujú vysokým výkonom, spoľahlivosťou a flexibilitou. Ako vysoko škálovateľná platforma riadenia a pohonov predstavuje riadenie na báze PC ideálny základ riešenia, ktoré možno prispôsobiť individuálnym požiadavkám aplikácie. Výrobca zariadení okrem toho ťaží z univerzálnej integrácie PLC, CNC a bezpečnostných funkcií v rámci jednotnej technológie riadenia na báze PC, čo umožňuje implementáciu rôznych systémových architektúr.

Dokončenie je len začiatok

18.4.2020
Dokončenie je len začiatok

Nebýva to až tak často, aby ste za svoju každodennú prácu získali významné ocenenie. Preto bol dlhoročný zákazník B+R, spoločnosť Müller Martini, taký hrdý na to, že dostal cenu Swiss Industry 4.0 Award. Globálne pôsobiaci výrobca strojov zo Švajčiarska získal ocenenie za svoj koncept výrobnej linky schopnej vytlačiť knihu v dávke jeden kus, ktorá stelesňuje filozofiu spoločnosti Dokončenie 4.0 (Finishing 4.0). Riešenie je odpoveďou na rastúci dopyt po malých dávkach prispôsobených personalizovaných tlačených výrobkov. Mnohé z funkcií tejto linky bolo možné zrealizovať vďaka bezproblémovej automatizácii postavenej na produktoch B+R, na ktoré sa spoločnosť spolieha už viac ako 25 rokov.

Systémy na predchádzanie kolíziám: keď je pružnosť znakom sily

17.4.2020
Systémy na predchádzanie kolíziám: keď je pružnosť znakom sily

Pri zrážkach s motorovými vozidlami zvyčajne platia najvyššiu cenu chodci a cyklisti. Viac ako 90 % dopravných nehôd je spôsobených ľudskou chybou a následky sú často fatálne. Spoločnosť 4activeSystems založila v roku 2014 technologická skupina 4a so zameraním na aktívnu automobilovú bezpečnosť. Vo svojich závodoch v rakúskom Trabochu vyvíjajú a vyrábajú mobilné aj stacionárne testovacie zariadenia AEB (autonómne núdzové brzdenie) na použitie vo vonkajšom prostredí, ako aj figuríny na nárazové skúšky na testovanie prediktívnych systémov predchádzania zrážkam. Spoločnosť B+R bola od začiatku vybraná ako ich preferovaný dodávateľ komponentov na automatizáciu.

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>
MEDIAINFO 2020
Reklama

Moderné technológie zvyšujú efektívnosť využitia OZE

Celosvetový prechod na obnoviteľné zdroje energie je nielen trendom očakávaným, ale aj nevyhnutným. Očakávaným z toho dôvodu, že...
Radoslav Štompf

IIoT môže pomôcť vodným elektrárňam pri riešení aktuálnych výziev

Tento rok sa na svete postaví menej zariadení vyrábajúcich elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov (OZE) ako v minulom roku. Vyplýva to...
Anton Gérer

Dáta – základ riadenia a zlepšovania

V istom slovenskom filme odznela veta „nemáš chlopa, nemáš pravdy“, teraz by som to s ohľadom na tému zlepšovania riadenia firiem pozmenil...
Milan Čuj

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Júl 2020 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
RSS | iCal