Dom s názvom „Has“ je stelesnením radosti s niekoľkými riešeniami Crestron, ktoré umocňujú atmosféru a maximalizujú zábavu. Lokálny integrátor Kida Dengyo z prefektúry Miyazaki bol poverený aplikovaním, nastavením a pripravením scén pomocou technológie Crestron. Dengyo vytvoril dom, v ktorom demonštroval najnovšie technológie Crestron pre aktuálnych aj potenciálnych zákazníkov.

Prefektúra Miyazaki je známa svojím vidieckym životným štýlom s nádherným počasím a prostredím. Na svojom území dokonca organizuje jarné sústredenia pre profesionálne baseballové tímy. Podľa Kida Dengyo je toto ideálne miesto na predvedenie moderných technológií v prostredí, kde technika nie je až taká bežná. Prefektúru kvôli povahe regiónu navštevuje množstvo návštevníkov počas celého roka celoročne, keďže sa tam konajú aj rôzne akcie.

Kida Dengyo hovorí: „V Japonsku sú domy malé, no keď sa presuniete na vidiek, môžete navrhnúť aj väčšie domy. Rozhodol som sa včleniť do domu nové technológie a poskytnúť tak luxusný zážitok.“

Obývacia izba je vybavená obrovským 200“ monitorom, ideálnym na sledovanie športových prenosov, hranie počítačových hier alebo večerné sledovanie rodinných filmov. Televízne zdroje je možné prepínať jediným dotykom cez iPad. Ak sa tablet nepoužíva, na jeho dokovanie slúži stanica Crestron.
Druhý iPad sa nachádza v otvorenom priestore na druhom poschodí. Umožňuje ovládať Blu-ray prehrávače, projektory, monitory, zosilňovače, stropné ventilátory, osvetlenie a vykurovanie či chladenie v celej domácnosti.

Crestron AirMedia™ slúži majiteľovi domu na bezdrôtové zdieľanie obsahu na displejoch osobných inteligentných zariadeniach vlastníka domu. Majiteľ domu môže napríklad zdieľať obrázky z nedávnej dovolenky z mobilného telefónu na vybraných displejoch v domácnosti.

V prípade odchodu na služobnú cestu alebo na výlet je možné dom cez systém Crestron monitorovať a riadiť pomocou mobilných telefónov alebo tabletov. Majiteľ domu môže pred odchodom na služobnú cestu vypnúť klimatizáciu alebo svetlá. Po návrate domov zase môže už z príjazdovej cesty prispôsobiť systém svojim potrebám. Dokonca môže odomknúť a zamknúť vchodové dvere svojím mobilným telefónom. Systém detekcie pohybu a riadenia osvetlenia Crestron stráži dom, dokáže v noci odhaliť blížiacu sa postavu a rozsvietiť svetlá.

Dom Has je skvelým príkladom, toho čo Crestron ponúka – komfort, pohodlie, luxus a pokoj. Kida Dengoy hostí týždenne niekoľko návštevníkov a chápe, že prehliadka domu je najlepší spôsob ako demonštrovať možnosti domácej automatizácie.

Ďalším plánom Kida Dengyo je renovácia vily ležiacej pri vode. Je to ďalšie skvelé miesto pre ľudí, ktorí hľadajú únik od zhonu mestského života. Vila bude ďalšou ideálnou demonštráciu vyspelej domácej automatizácie použitím systému Crestron.

www.crestron.com