Ako jediná továreň na pneumatiky v Škótsku a jedna z dvoch hlavných Michelin tovární vo Veľkej Británii je závod v Dundee veľmi výkonným subjektom, vyrábajúcim cca. šesť až sedem miliónov pneumatík ročne.

Vedúci bezpečnostnej služby Mike Donald je v Micheline zodpovedný za prevenciu rizík v škótskej továrni. Mike uvádza: „Bezpečnosť je pre spoločnosť Michelin veľmi dôležitá. Musíme riadiť tok zamestnancov a návštevníkov nášho závodu, rovnako ako zabezpečiť interné informácie našej spoločnosti. V priebehu rokov sme vyvinuli a úspešne začali výrobu radiálnej pneumatiky. Vyvinuté technológie sú prísne tajné a pre nás jedinečné. Naše know-how je druh technológie, ktorá stojí za to, aby bola veľmi prísne strážená.

Továreň spoločnosti Michelin v meste Dundee je rozsiahla lokalita s viac než 800 zamestnancami pracujúcimi v nepretržitej prevádzke v celkovo 22 rôznych budovách. Mike Donald požadoval bezpečnostný systém pre riadenie prístupu na hlavných bránach a ďalších kľúčových miestach na budovách. Zavolal preto Richarda McCredieho zo spoločnosti Midlands Electrical Fire and Security Ltd., ktorá sa špecializuje na inštaláciu systémov Paxton Net2 – elektronického systému kontroly prístupu. Richard McCredie konštatoval: „Spoločnosť Michelin chcela strážiť svoje hlavné brány a oblasti, kde nebolo žiadúce, aby mala verejnosť prístup. To zahŕňalo ich výrobný závod, tréningové centrum Michelinu, hlavnú serverovňu a súkromné kancelárie. Akonáhle bol systém Net2 nainštalovaný a zákazník videl aké jednoduché je jeho používanie, bolo rozhodnuté o rozšírení systému na viac dverí v rámci celého priestoru.“

Richard McCredie nechal nasadiť metalické čítačky Paxton na hlavné brány, kde sa pre vstup do areálu spoločnosti Michelin používajú turnikety. Teraz keď návštevníci prídu na osobnú vrátnicu, dostanú svoju prístupovú kartu, ktorá je označená logom Michelin. Michelin používa jedinečný program Card Designer v softvéri Net2, pomocou ktorého vytvára rôzne karty pre zamestnanca a rôzne pre návštevy.

Niektorí návštevníci navyše požadujú pravidelný prístup vozidiel pre doručovanie zásob a materiálu pre výrobu pneumatík Michelin. Títo návštevníci si preto nechávajú svoje prístupové karty vo svojich vozidlách a prikladajú ich na metalické čítačky na hlavných bránach, kde im je následne umožnený prístup. Spoločnosť Michelin má bezpečnostný tím, ktorý je trvalo prítomný na osobnej vrátnici a spravuje prístupové práva v softvéri Net2 pre zamestnancov  a návštevníkov. Mike Donald dodáva: „Bezpečnostný tím nemal žiadne problémy  s naučením sa softvéru Net2. Tento softvér je veľmi intuitívny a pre osvojenie naozaj jednoduchý. Používanie výpisov udalostí a filtrov užívateľov je pre nás skvelé riešenie, ako sledovať zamestnancov a návštevníkov v našich objektoch.

Michelin je so systémom Net2 veľmi spokojný. S pomerom ceny  a výkonu prináša prínos nielen v oblasti profesionálneho zabezpečenia kľúčových priestorov, ale tiež bezproblémovosť budúceho rozšírenia, ktoré neznamená príliš veľkú investíciu. Všetky riadiace jednotky Net2 sú v systéme navrhnuté tak, aby ovládali jedny dvere. Táto filozofia je pre Michelin jednoduchým riešením, pretože akékoľvek ďalšie dvere môžu byť v prípade potreby do systému pridané veľmi rýchlo a jednoducho.

Mike Donald sumarizuje: „S daným rozpočtom musíme zvládať analýzu veľkého množstva potenciálnych rizík, ale Net2 nám umožňuje realizovať tieto výkony efektívne. To nám pomáha chrániť našich ľudí a našu značku. Keďže know-how Michelinu je predmetom záujmu mnohých konkurentov, systém Net2 nám pomáha chrániť nielen našu značku, ale tiež to, čo tu vytvárame. Je to skvelé riešenie pre Michelin.

www.paxton-access.cz