„Povaha týchto budov vyžaduje kreatívne architektonické riešenia zjavných problémov: ako využiť budovu malých rozmerov no hrubými tehlovými stenami,“ komentuje Russell Harriss

Rodina Harrisovcov vyriešila problém úzkej veže vyčlenením priestoru spálne a vybudovaním preskleného prízemia s kuchyňou a obývacou časťou. Doma a veža sú štúdiou minimalizmu s bielou podlahou, bielou Poggenpohl kuchyňou (navrhnutou so spotrebičmi ukrytými za dvierkami bez úchytiek) a najmodernejším systémom riadenia osvetlenia Lutron HomeWorks®, ktorý minimalizuje použitie nástenných vypínačov.

V dome nepoužívajú kombináciu klávesnice s ovládacími panelmi na stene, ale celý systém Homeworks sa spúšťa z hlavnej klávesnice a infračervenými snímačmi umiestnenými na strategických miestach. Svetlá a bezpečnostné prvky sa takto zapínajú iba v miestnostiach, ktoré detegujú pohybu a steny si udržiavajú svoj minimalistický pocit.

Systém osvetlenia Lutron HomeWorks neustále monitoruje a zaznamenáva stav všetkých zariadení v dome a vo veži. Výkonný procesor v HomeWorks je centrom systému a komunikuje s riadením, stmievačmi, spínačmi a centrálnymi stmievacími a prepínacími modulmi, ktoré slúžia na ovládanie svietidiel, relé spínačov, motorov a ďalších diaľkovo riadených zariadení.

Ad Astra Per Aspera

Až teraz, po rokoch modernizácie, je možné skutočne vidieť krásu vodárenskej veže Lymm. S mottom nad dverami: Ad Astra Per Aspera – Tŕnistou cestou k hviezdami – je veža jednou z najúžasnejších súkromných domov v krajine a získala mnoho ocenení, vrátane prestížneho ocenenia Lightning Design Award za inovatívny prístup k dizajnu osvetlenia.

www.lutron.com