WHDI Consortium

Konzorcium WHDI založili AMIMON, Hitachi, LG Electronics, Motorola, Samsung, Sharp a Sony. Ich cieľom je vytvoriť nový priemyselný štandard pre univerzálne bezdrôtové HD video, audio a ovládanie v celom dome alebo budove. Nový interoperabilný štandard (Wireless Home Digital Interface) chce zabezpečiť, aby sa CE zariadenia od rôznych dodávateľov dali jednoducho a priamo pripojiť k iným zariadeniam.
www.whdi.org

Wi-Fi Alliance

V roku 1999 zopár vizionárov založilo globálnu neziskovú organizáciu s cieľom vytvoriť jednotný celosvetový štandard pre vysokorýchlostné bezdrôtové siete. Dnes na každom kontinente jeden z desiatich ľudí používa Wi-Fi sieť doma, v práci alebo na iných miestach. Používanie Wi-FI neustále rastie, viac ako 300 členov organizácie z niekoľkých desiatok krajín sa snaží šíriť tento protokol ďalej. Cieľom aliancie je certifikácia zariadení s Wi-Fi technológiou, rozšíriť Wi-Fi sieť na všetky segmenty trhu a na ďalšie produkty.
www.wi-fi.org

WiGig Alliance

Aliancia WiGig vytvorila jednotnú špecifikáciu pre bezdrôtovú technológiu 60 GHz pre ľahko použiteľné, interoperabilné, multigigabitové bezdrôtové produkty. Široká dostupnosť a efektívne využívanie digitálneho multimediálneho obsahu vytvorili potrebu rýchlejšieho bezdrôtového pripojenia, ktorú nedokážu klasické bezdrôtové štandardy podporiť. Medzi členov aliancie patrí Atheros Communications Inc, Broadcom, Cisco Systems Inc, Dell, Intel, Marvell International LTD, Mediatéka Inc, Microsoft, NEC, Nokia, Panasonic, Samsung Electronics Co, Toshiba a Wilocity. http://wirelessgigabitalliance.org

WiHD Interest Group

Táto priemyselná skupina definuje novú generáciu špecifikácie ­bezdrôtovej digitálnej siete na prenos HD obsahu medzi zdrojovým zariadením a HD zobrazovacími jednotkami. Spoločnosti Broadcom, Intel, LG Electronics, NEC, Panasonic, Philips, Electronics, Samsung, SiBEAM, Sony a Toshiba spoločne vytvorili WirelessHD Consortium založené na 60 GHz spektre na bezdrôtové pripojenie spotrebnej elektroniky, osobných počítačov a mobilných zariadení.
www.wirelesshd.org

WiMedia Alliance

Aliancia WiMedia s viac ako 350 členmi definuje, certifikuje a podporuje bezdrôtové technológie pre multimediálne aplikácie. UWB technológia aliancie znázorňuje ďalší vývoj WPAN (Wireless Personal Area Networks). Používatelia môžu využívať bezdrôtovú slobodu a pohodlie širokej škály produktov, PC a spotrebnej elektroniky. Súčasné produkty WiMedia ponúkajú veľké spoločnosti, ako Imation, Dell, Toshiba, ale aj menšie, ako Atlona a Warpia. Tieto produkty zahŕňajú bezdrôtovú USB dokovaciu stanicu, pevné disky, projektory na prehrávanie HD audio a videa. www.wimedia.org

WUSB Promoter Group

Priemyselná skupina WUSB vytvorila nové bezdrôtové rozšírenie USB, ktoré kombinuje rýchlosť a bezpečnosť drôtovej technológie s jednoduchosťou použitia bezdrôtovej technológie. Prenosová rýchlosť bezdrôtového USB je 480 Mbps na vzdialenosť troch metrov a 110 Mbps na vzdialenosť 10 metrov. www.usb.org/developers/wusb/

Zigbee Alliance

Aliancia, ktorá vznikla v roku 2002, je otvorená nezisková organizácia, ktorej cieľom je poskytovať ekologické otvorené bezdrôtové sieťové štandardy zamerané na aplikácie monitorovania, riadenia a snímania. Aliancia má tri úrovne členstva: promotér, člen a využívateľ. Jedine ZigBee ponúka Zigbee Smart Energy – celosvetovo preferovaný bezdrôtový merací štandard na pokročilé meranie v sieťach infraštruktúry (AMI) domácich sietí (HAN).
www.zigbee.org

Z-Wave Alliance

Z-Wave je technológia, ktorá umožňuje používateľom vytvárať obojsmerné bezdrôtové siete v rodinných domoch, bytoch alebo v iných bytových jednotkách. Táto sieť poskytuje úplnú kontrolu nad množstvom kompatibilných zariadení v celom dome pomocou jediného diaľkového ovládania, dotykového panela alebo internetového rozhrania. Aliancia Z-Wave je otvorené konzorcium zložené z viac ako 160 výrobcov, ktorí vyvíjajú produkty založené na štandarde Z-Wave.
www.z-wavealliance.org