Tohtoročný „Globálny IoT deň“ je už piatym celosvetovým pokračovaním, kde IoT komunita pozýva ľudí na prezentáciu nových technológií používaných pre IoT a možností (problémov), ktoré vyvolávajú. Skupina „IoT Viedeň“ sa na tejto svetovej udalosti podieľa organizovaním bezplatného podujatia (Informácie a registrácia: www.iot-vienna.at/globaliot-day-event/2015). Internet vecí (IoT) popisuje rastúcu previazanosť nášho sveta s „inteligentnými zariadeniami“. Embedded počítače preklenuli priepasť medzi fyzickým svetom (snímače, riadenie) a internetom. Meranie dát je teda prístupné a vyhodnocované celosvetovo.

Internet vecí je v súčasnej dobe na vzostupe: počet pripojených inteligentných zariadení na internet už presiahol celkový počet ľudí na našej planéte. Na rýchlo rastúcom trhu sa neustále vyvíjajú nové štandardy, zariadenia a služby. Podujatie „Globálny IoT deň“ vo Viedni sa snaží predstaviť najnovšie trendy v tejto oblasti.

Viedenská IoT komunita (www.iot-vienna.at) je veľká a prosperujúca. IoT Viedeň bude hostiť podujatie „Globálny IoT deň“ na Univerzite aplikovaných štúdií "FH Technikum" (Hoechstaedtplatz v 20. viedenskom obvode) vo štvrtok 9.4.2015 od 9:00 do 21:00. Nové technológie a výrobky sa predstavia vo viac než 40tich rozhovoroch. Na globálnom IoT dni sa budú prezentovať aj mladé firmy z Viedne. Kritické oko bude na konferencii zamerané na problémy a otázky, ktoré vyvstávajú z internetu vecí (napríklad súkromie, bezpečnosť a právne problémy).

Prednášky a rozhovory na globálnom IoT dni vo Viedni sa budú dotýkať týchto oblastí: technológie (hardvér aj softvér), produkty (inovácie, nápady, scenáre), obchod (start-up príbehy, marketing, počiatočný kapitál, právne otázky) a sociálna oblasť (ochrana osobných údajov, bezpečnosť, etika, psychické účinky). Medzi prednášajúcimi budú vývojári z viedenskej IoT komunity ako aj medzinárodní odborníci.

Event bude vedený v anglickom jazyku. Vstupenky sú zadarmo, len sa treba vopred zaregistrovať. iDB Journal podujatie mediálne podporuje.

www.iot-vienna.at