Tanja Vainio, Generálna riaditeľka ABB Slovensko a Pavel Mík, obchodný riaditeľ ABB na Slovensku.

Fínska rodáčka vystriedala na riaditeľskej pozícii Marcela van der Hoeka, ktorý nastupuje na nové miesto v rámci ABB. Nová zjednotená rola Tanji Vainio umožní spoločnosti stavať na silných stránkách a synergiách medzi oboma krajinami. Jej zástupcom v ABB na Slovensku je od 1. februára 2018 Pavel Mík, ktorý sa stal obchodným riaditeľom ako vedúcou funkciou na Slovensku.

Tanja nastúpila do ABB v roku 1998. Zastávala niekoľko pozícií v oblastiach korporátneho výskumu, supply chain managementu i vo vedení spoločnosti, a to vo Fínsku, USA, Švačiarsku a Maďarsku. Od roku 2016 je generálnou riaditeľkou pre ABB ČR.

Tanja Vainio je držiteľkou titulu MSc v odbore Engineering a titulu MBA z Massachusettského inštitútu technológií v USA. Stala sa finalistkou posledného ročníka prestížnej ankety TOP Ženy Česka 2017 v kategórii Manažérka.

Spoločnosť ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifi-káciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli ener-getiky, prie-myslu a dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcie a ako hlavný partner med-zinárodného FIA šampionátu elektrických formúl Formula E posúva hranice e-mobility smerom k udržateľnej budúcnosti. Skupina ABB zamestnáva 136 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.

www.abb.com