Ako funguje infražiarič

Samotný proces je celkom zložitý, no na nasledujúcich riadkoch vám to po lopate vysvetlíme. Ak ide o kvalitný kúsok, tak jeho srdce tvorí keramická doska, pričom infračervená energia vzniká spaľovaním zmesi plynu a vzduchu v doštičke. Aby sme boli presnejší, tak povrch takejto keramickej dosky sa zahreje až na neuveriteľných 950°C. Následne táto doska sála svetlo a vyžaruje infračervené žiarenie, ktoré sa reflektormi smeruje do požadovanej oblasti. Takže nevzniká len teplo, ale aj svetlo.

Infražiariče – kde nájdu uplatnenie?

Napríklad infražiariče od popredného výrobcu Schwank majú veľmi široké uplatnenie. Najčastejšie sa používajú na vykurovanie priemyselných hál, skladových hál a logistických hál. Dokonca ich však môžete nájsť v kostoloch, športových halách či na futbalových štadiónoch.

Výhody infražiaričov

Aké sú hlavné výhody týchto infražiaričov? Fungujú hneď po zapnutí a sú účinné pri vykurovaní či prikurovaní v súkromných i komerčných priestoroch. Vykurovanie hál môžete uskutočňovať v prítomnosti osôb bez nutnosti predohrevu. Tiež regulácia je vďaka týmto vlastnostiam veľmi jednoduchá a závisí len na požiadavkách pre daný priestor (zapnuté/vypnuté, pohybový snímač, časovač, termostat a pod.).

Plynové infražiariče stoja za úvahu

Čo dodať na samotný záver článku? Azda len toľko, že by ste si mali výber typu vykurovania poriadne premyslieť. Otvorte sa všetkým možnostiam a snažte sa vybrať také riešenie, ktoré bude prospešné pre vás nielen pri nákupe, ale aj o rok, dva či tri. Na mysli máme najmä prevádzkové náklady. Myslite úsporne do budúcnosti a na vykurovanie priemyselných hál určite zvážte aj plynové infražiariče.

www.schwank.sk