Silná výkonnosť spoločnosti Farnell s celoročným nárastom tržieb o 20,2 % medziročne bola výsledkom výrazného nárastu dopytu v sektoroch elektroniky, energetiky, bezpečnosti a dopravy. Spoločnosť Farnell vykázala tržby za štvrtý štvrťrok vo výške 442 miliónov USD a maržu prevádzkového príjmu 14,2 %, čo predstavuje medziročný nárast o 597 bázických bodov.

Pokračujúce investície spoločnosti Farnell do akcií mali pozitívny vplyv a len v štvrtom štvrťroku pribudlo viac ako 18 000 nových produktov. Rozsiahle produktové spektrum spoločnosti Farnell zostáva kľúčovým faktorom jej úspechu a je prioritou skupiny Avnet. Farnell bol ústredným bodom solídnej prevádzkovej marže spoločnosti Avnet vo výške 4,5 % v tomto štvrťroku.

„Sme spokojní s týmto silným výkonom, najmä vzhľadom na to, že bol dosiahnutý uprostred pretrvávajúcej neistoty na trhu, problémov dodávateľského reťazca a dlhších dodacích lehôt spojených s vysokým dopytom zákazníkov. Očakávame, že na tejto dynamike budeme stavať, keď budeme pokračovať v investíciách do nášho inventára, digitálneho marketingu a našej platformy elektronického obchodu,“ uviedol Rob Rospedzihowski, prezident predaja, EMEA v spoločnosti Farnell.

Záväzok spoločnosti Farnell zlepšovať zákaznícku skúsenosť na platforme elektronického obchodu naďalej prináša významné výsledky. Takmer 56 % celkových tržieb spoločnosti Farnell a 72 % celkových uskutočnených objednávok bolo v tomto štvrťroku zadaných prostredníctvom platformy elektronického obchodu spoločnosti.

Úplné finančné výsledky spoločnosti Avnet za fiškálny rok 2022 za štvrtý štvrťrok nájdete TU a zistíte, ako podpora spoločnosti Farnell prispieva k úspechu jej zákazníkov.