Bourns, Inc., ktorá tento rok oslavuje 75. výročie, je popredný výrobca a dodávateľ snímačov polohy a rýchlosti, riešení na ochranu obvodov, magnetických komponentov, mikroelektronických modulov, ovládacích prvkov panelov a odporových produktov. Spoločnosť Bourns poskytuje produkty širokému spektru trhov, ako sú automobilový, priemyselný, spotrebiteľský, komunikačný priemysel, nekritické lekárstvo (nízke/stredné riziko), audio a rôzne ďalšie. Bourns vyrába viac ako 10 000 rôznych produktov pre najrýchlejšie rastúce segmenty v oblasti elektrických vozidiel, nabíjacích staníc a skladovania energie.

Pred 75 rokmi Marlan a Rosemary Bourns založili Bourns vo svojej kalifornskej garáži. Ich vynález prvých miniatúrnych potenciometrov lineárneho pohybu a polohy lopatiek poháňal malý start-up Bournovcov do globálnej korporácie, ktorou je dnes. Od vývoja jediného produktu až doteraz je spoločnosť známa ako dôveryhodný inovátor a výrobca širokej škály pokročilých produktov, ktoré sa používajú v tisíckach aplikácií v elektronickom priemysle.

Produkty od spoločnosti Bourns, ktoré sú k dispozícii ihneď po zaslaní objednávky zo skladov spoločnosti Farnell, zahŕňajú:

  • Rad 4600X: Hrubovrstvové konformné siete SIP odporov v jedinom nízkoprofilovom inline puzdre ponúkajúce hodnoty odporu od 10 Ω do 10 MΩ s prevádzkovou teplotou od –55 do +125 °C. Široký sortiment balíkov kolíkov zvyšuje flexibilitu vyhotovenia, pričom sú vhodné pre procesy s kolofónnym tavidlom a rozpúšťadlom čisté alebo bez čistého taviva.
  • Diódy TVS na povrchovú montáž: Zariadenie CDSOT23-SM712 poskytuje ESD, EFT a prepäťovú ochranu pre dátové porty spĺňajúce požiadavky noriem IEC 61000-4-2 (ESD), IEC 61000-4-4 (EFT) a IEC 61000-4-5 (prepätie ). Súprava na potlačenie prechodného napätia ponúka dve diódy TVS s pracovným špičkovým spätným napätím 7 V alebo 12 V a minimálnym prierazným napätím 7,5 V alebo 13,3 V. Zariadenie sa montuje priamo do rozmerov priemyselného štandardu SOT23. Čipové diódy Bourns zodpovedajú štandardom JEDEC, ľahko sa s nimi manipuluje so štandardným zariadením na vyberanie a umiestňovanie a plochá konfigurácia minimalizuje rolovanie. Poskytujú prepäťovú ochranu, pracovné špičkové napätie 7 V alebo 12 V a ESD ochranu 30 kV max.
  • 3296W-1-103LF: 3/8” štvorcový potenciometer Trimpot série 3296 sa používa na meranie lineárnej vzdialenosti, uhla alebo rotácie vo výrobnom zariadení. Rotačnú životnosť má 200 cyklov, pričom pracuje pri prevádzkovej teplote od –55 do +125 °C. Má teplotný koeficient ±100 ppm/°C, menovitý výkon 0,5 W a tvar tesnenia v tvare V.
  • Rad CR – čipové rezistory s hrubým filmom: Rad CR má trojvrstvový kontakt s niklovou bariérou, pričom poskytuje vynikajúcu spájkovateľnosť. Rezistory sú vhodné pre všetky typy spájkovacích procesov a neobsahujú halogény.

Celý rad produktov Bourns je dostupný od Farnell v EMEA, Newark v Severnej Amerike a element14 v APAC.