Spoločnosť Mountz je viac ako 55 rokov priekopníkom v oblasti inovatívnych a dizajnovo príťažlivých nástrojov na krútiaci moment. Zameriava sa na poskytovanie vysokokvalitných riešení pre oblasť merania krútiacich momentov, aby zaistila, že zákazníci budú môcť pracovať efektívne, bezpečne a spoľahlivo. Pokročilé testovacie a kalibračné skrutkovače, kľúče a elektrické náradie spoločnosti sú ideálne pre aplikácie montáže, kde operátor opakovane montuje diely pri rovnakom nastavení krútiaceho momentu.

Sortiment výrobkov Mountz, ktoré sú teraz k dispozícii od spoločnosti Farnell, zahŕňa:

EZ-TorQ III Torque Analyzer je prenosný a používateľsky príjemný analyzátor krútiaceho momentu vhodný na testovanie a kalibráciu skrutkovačov, kľúčov a elektrického náradia. EZ-TorQ III uľahčuje kontrolu krútiaceho momentu na všetkých typoch výrobných liniek – od kalibračného laboratória po montážnu stanicu. Digitálny farebný dotykový displej umožňuje rýchle a efektívne zachytávanie a ukladanie údajov a ponúka okamžité overenie stavu kalibrácie produktu. Analyzátor je k dispozícii vo viacjazyčnom vyhotovení a je napájaný batériou, čo umožňuje rýchle a ľahké použitie (obr).

Momentový skrutkovač FG a prevlečné matice FGC sú najpokročilejšie ručné nástroje, ktoré ponúkajú presný krútiaci moment pri každej aplikácii. Tieto prednastavené zariadenia navrhnuté s unikátnym mechanizmom na zabránenie nadmernému uťahovaniu sú ideálne pre montážne aplikácie, kde operátor opakovane montuje diely pri rovnakom nastavení krútiaceho momentu. Eliminuje sa tak riziko chyby obsluhy, pretože nástroje signalizujú dosiahnutie správneho krútiaceho momentu. Skrutkovač FG má farebne označenú identifikáciu nastavenia a obojsmernú prevádzku.

„Sme radi, že môžeme do nášho komplexného portfólia zaradiť tento rad špičkových nástrojov pre krútiaci moment ako novovymenovaný distribútor pre Mountz Torque v celej EMEA a APAC. Táto nová dohoda demonštruje náš trvalý záväzok prinášať zákazníkom to najlepšie z nástrojov a testovacích produktov. Pokročilá presnosť, všestrannosť a spoľahlivosť, ktorú ponúkajú nástroje Mountz, zaistí, že naši zákazníci budú vybavení pre všetky druhy dôležitých aplikácií, ktoré vyžadujú kvalitu a riadenie procesov,“ konštatoval James McGregor, globálny vedúci riešení pre testovanie, nástroje a výrobu spoločnosti Farnell.

Spoločnosť Farnell ponúka celú škálu produktov dostupných na sklade na vývoj a testovanie, bez minimálnej hodnoty objednávky a programu zliav pre vzdelávacie subjekty. Zákazníci majú bezplatný prístup k online zdrojom, údajovým listom a prípadovým štúdiám nepretržite v miestnom jazyku.

Vysoko presné momentové nástroje Mountz Torque sú teraz k dispozícii od spoločnosti Farnell v EMEA a element14 v APAC.