ILS je popredný výrobca LED modulov, ktoré môžu byť použité ako samostatné produkty alebo pri návrhu najnovšej LED technológie do konečných produktov. Prevažná väčšina LED modulov je vybavená hliníkovým substrátom na optimálne riadenie odvodu tepla a môže byť použitá v širokej škále aplikácií. Sortiment produktov ILS, ktoré sú teraz dostupné od spoločnosti Farnell, zahŕňa:

  • OSLON® UV 3636 1 LEDiL Selector Board umožňuje technikom pracujúcim s OSLON® UV 3636 LED od OSRAM Opto Semiconductors jednoducho vybrať súvisiace produkty pri vývoji osvetľovacích systémov. Táto voliaca doska bola navrhnutá na prácu s rôznymi silikónovými optikami od LEDiL. Je vybavený zasúvacími konektormi na jednoduché použitie a má predvŕtané montážne otvory chladiča. Kompaktný a výkonný svetelný zdroj OSLON® UV 3636 LED bol navrhnutý na osvetlenie zariadení, UV-C dezinfekciu vzduchu, povrchu a vody, ako aj na detekciu dymu, prachu a častíc.
  • PowerStar OSLON® Square obsahuje jednu z najkompaktnejších 2W vysokovýkonných LED diód na svete s extrémne nízkym tepelným odporom a vysokou účinnosťou, spoľahlivosťou a odolnosťou proti korózii. Najnovšia generácia PowerStar OSLON® Square má 120-stupňový pozorovací uhol, ale ponúka zvýšený výkon a vylepšený model žiarenia vďaka zväčšeniu veľkosti kremíkovej šošovky. Je vhodný na bežné, bodové, pracovné, dekoratívne, maloobchodné a zábavné osvetlenie.
  • OSLON® Black 4 PowerStar IR je ideálny pre vývojárov pracujúcich s infračerveným (IR) svetlom, pričom ponúka všetky výhody radu PowerStar od ILS. Modul so štyrmi IR LED diódami je vhodný pre aplikácie vyžadujúce vysokovýkonné IR osvetlenie v kompaktnom priestore, ako sú monitorovacie systémy, IR osvetlenie pre kamery, aplikácie strojového videnia, na nočné videnie a pre asistenčné systémy vodiča. LED diódy OSLON® Black Series od OSRAM Opto Semiconductors sú dnešné najmenšie infračervené LED diódy poskytujúce viac ako 1 watt optického výkonu.

„Sme veľmi radi, že môžeme oznámiť naše nové partnerstvo so spoločnosťou IGS a rozšírenie nášho portfólia o najnovšie inovácie v technológii LED od spoločnosti ILS. ILS rýchlo uvádza na trh nové riešenia LED, ktoré integrujú špičkové produkty od niektorých z najdôveryhodnejších svetových výrobcov. Sortiment produktov ILS možno ľahko začleniť do produktov našich zákazníkov alebo použiť na podporu dizajnérskej činnosti uvádzaných LED. Mnoho produktov ILS obsahuje LED diódy Osram, ktoré sú už u našich existujúcich zákazníkov veľmi obľúbené. Spoločnosť Farnell má na sklade aj široký sortiment súvisiacich produktov, vďaka čomu môžu zákazníci jednoducho nájsť všetky komponenty, ktoré potrebujú na jednoduché dokončenie svojich projektov,“ skonštatoval Lee Turner, globálny vedúci divízie polovodičov a jednodoskových počítačov v spoločnosti Farnell.

Richard Williams, výkonný riaditeľ IGS, uviedol: „Je fantastické spolupracovať so spoločnosťou Farnell. Portfólio, ktoré sme pridali do ich sortimentu, dopĺňa produkty, ktoré Farnell ponúka v oblasti fotoniky a optoelektroniky. Tešíme sa na pridanie mnohých ďalších riadkov v priebehu nasledujúcich mesiacov a rokov.“

ILS je jednou zo štyroch divízií IGS, špecializovanej spoločnosti, ktorá sa zameriava na poskytovanie jedinečných riešení zákazníkom vyžadujúcim optoelektronické komponenty, podzostavy a hotové produkty. ILS vznikla ako reakcia na dopyt zákazníkov a dodávateľov, ktorí požadujú špecializované produkty a služby v rýchlo rastúcom sektore LED.

Farnell ponúka vývojárom širokú škálu produktov vo svojom komplexnom portfóliu polovodičov. Zákazníci majú tiež bezplatný prístup k online zdrojom, údajovým listom, prípadovým štúdiám, videám, webinárom a 24/5 technickej podpore.

Rad modulov LED od ILS je teraz dostupný od Farnell v EMEA a element14 v APAC.