KUNBUS sa špecializuje na priemyselnú komunikáciu pre automatizáciu, procesy, výrobu a technológiu pohonov, ktorú poskytuje jeho modulárna hardvérová platforma s otvoreným zdrojom na báze Raspberry Pi, Revolution Pi. Toto flexibilné a cenovo výhodné zariadenie priemyselnej kvality prináša výkon a jednoduchosť Raspberry Pi do oblasti priemyselného riadenia. Zákazníci spoločnosti Farnell majú teraz k dispozícii širšiu škálu riešení pri navrhovaní projektov automatizácie a priemyselného internetu vecí (IIoT). Dodatočné funkcie, ktoré ponúkajú digitálne a analógové rozširujúce moduly a brány od KUNBUS, uľahčujú aj dodatočnú montáž.

Portfólio produktov od KUNBUS, ktoré môžete mať od Farnell dodané hneď po objednaní zahŕňa okrem iného:

RevPi Connect+: Zariadenie postavené na výpočtovom module Raspberry Pi 3+ ponúka používateľom maximálnu slobodu pri navrhovaní a implementácii projektov IIoT vďaka konceptu otvorenej platformy. Dve ethernetové zásuvky umožňujú súčasné pripojenie zariadenia k automatizačnej sieti a IT sieti, čo umožňuje prenášať údaje zo strojov umiestnených v prevádzke do cloudu alebo IT systému vyššej úrovne. RevPi Connect tiež obsahuje dve zásuvky USB, jednu zásuvku micro-HDMI a jednu zásuvku micro-USB.

RevPi Core 3+: S až 32 GB flash pamäte je RevPi Core 3+ ideálnym základným modulom pre tých, ktorí vyžadujú viac úložného priestoru, ako ponúka jeho predchodca RevPi Core 3. Je postavený na Raspberry Pi Compute Module 3+ a má zabudované dve zásuvky USB, vstup pre HDMI, micro-USB a ethernetové pripojenie.

Digitálne a analógové V/V moduly: Rad digitálnych a analógových modulov dokáže po pripojení k základnému modulu RevPi Core premeniť Revolution Pi na priemyselnú riadiacu jednotku. Dostupné sú tri verzie: štandardná verzia so 14 digitálnymi vstupmi a 14 digitálnymi výstupmi a dve špeciálne verzie, ktoré majú buď 16 digitálnych vstupov alebo 16 digitálnych výstupov. Všetky sú vybavené rovnakým 28-pinovým V/V konektorom na prednej strane. Rozširujúci modul RevPi Analog I/O (AIO) pridáva štyri analógové vstupy, dva analógové výstupy a dva RTD kanály do systému Revolution Pi. Vstupy, výstupy a RTD kanály sú galvanicky oddelené od seba a od logického obvodu. RevPi AIO je chránený proti rušeniu podľa požiadaviek EN 61131-2 a môže byť prevádzkovaný pri teplote okolia -30 až +55 °C.

Rad modulárnych brán: Rad modulárnych brán od KUNBUS umožňuje nepretržitú a spoľahlivú komunikáciu medzi rôznymi sieťami a systémami a efektívne konvertuje všetky údaje, ktoré môže cieľová sieť preniesť. Vynecháva neprenosné dáta a pridáva potrebné dáta v novej sieti na zabezpečenie komunikácie z jednej uzavretej siete do druhej. Pridať možno aj kompaktné plug-and-play konvertory protokolov s montážou na DIN lištu na prepojenie jednej siete s druhou, ktoré sa navyše dajú jednoducho vymieňať podľa potreby. 

Farnell ako globálny distribútor poskytuje zákazníkom rýchly prístup k ľahko použiteľným produktom na profesionálne použitie so širokou škálou základných SBC platforiem a súprav nástrojov od popredných značiek vrátane Raspberry Pi, Intel (rad NUC), Industrial Shields a ďalších. Technická podpora je ponúkaná 24 hodín denne, 5 dní v týždni, aby technici mohli využiť najnovšie technologické inovácie na experimenty a vývoj nových produktov.

Zákazníci tiež profitujú z bezplatného prístupu k cenným online zdrojom na webovej stránke Farnell a komunite technikov a tvorcov element14.

Rad zariadení, brán a rozširujúcich modulov od KUNBUS je teraz dostupný od Farnell a element14 v APAC.