Mikrokontrolér Raspberry Pi RP2040 ponúka vysoký výkon pre celé pracovné zaťaženie, veľkú pamäť na čipe a širokú škálu V/V možností, čo z neho robí flexibilné riešenie pre širokú škálu aplikácií.

Profesionálni vývojári, ktorým sú už v práci s Raspberry Pi ako doma, si Raspberry Pi Pico ľahko osvoja a ocenia jeho ľahké použitie a cenovú dostupnosť.

Medzi kľúčové vlastnosti patrí:

  • Dve jadrá ARM Cortex-M0 + s taktovacou frekvenciou 133 MHz
  • 264 kB SRAM pamäť na čipe
  • 30 multifunkčných GPIO pinov
  • Vyhradený hardvér pre bežne používané periférie spolu s programovateľným V/V subsystémom pre rozšírenú podporu periférií
  • Štvorkanálový analógovo-číslicový prevodník s interným snímačom teploty
  • Vstavaný USB 1.1 s podporou nadradeného systému a zariadenia

Lee Turner, globálny riaditeľ pre polovodiče a jednodoskové počítače spoločnosti Farnell, uviedol: „Sme radi, že spoločnosť Raspberry Pi sa rozhodla sprístupniť tento čip ako samostatnú súčasť. Raspberry Pi Pico, ktorého jadrom je RP2040, si zákazníci veľmi obľúbili a ukazujú potenciál transformovať trh mikrokontrolérov rovnakým spôsobom, aký urobila pôvodná doska Raspberry Pi v oblasti jednodoskových počítačov. Zákazníci teraz môžu Raspberry Pi Pico používať v fáze návrhu a v rámci fázy výroby prejsť na RP2040, čo dáva vývojárom maximálnu flexibilitu a možnosti.“

Farnell je najdlhšie pôsobiacim partnerom Raspberry Pi a do dnešného dňa predal viac ako 15 miliónov kusov. Spoločnosť Farnell má na sklade kompletný rad jednodoskových počítačov Raspberry Pi vrátane nedávno uvedeného Raspberry Pi Pico, čo zákazníkom umožňuje vyrábať širokú škálu zariadení pre domáce, profesionálne, vzdelávacie alebo komerčné účely. Zákazníci môžu tiež využívať 24-hodinovú technickú podporu spolu s bezplatným prístupom k cenným online zdrojom na webovej stránke Farnell a komunite inžinierov a výrobcov, element14.

Raspberry Pi 2040 je k dispozícii od spoločnosti Farnell v krajinách EMEA, Newark v Severnej Amerike a element14 v ázijsko-tichomorskej oblasti.