Konektory TE INTERCONTEC sú vybavené inovatívnym systémom rýchleho zamykania 1/8 a ponúkajú jednoduchú, rýchlu a spoľahlivú inštaláciu do ovládacích panelov bez potreby špeciálneho náradia. Inovatívna korunková svorka spoločnosti INTERCONTEC umožňuje, aby ostala ochrana proti elektromagnetickému rušeniu stále aktívna. Konštrukcia umožňuje technikom jednoduchú výmenu chybných dielov bez špecializovaného školenia, čím sa minimalizujú potenciálne prestoje. Výrobky TE INTERCONTEC sa dodávajú s krytím IP 66/67, majú teplotný rozsah od –20 do 130 °C a sú určené na 500 párovacích cyklov.

Sortiment konektorov INTERCONTEC, ktoré sú teraz k dispozícii od spoločnosti Farnell, zahŕňa:

  • Šesťkolíkové konektory Speedtec 940 Power, ktoré poskytujú konzistentné napájanie pre pohony, vretenové pohony a servomotory, pričom ľahko zvládajú vysokú rýchlosť a zaťaženie pri stave štart – stop. Rovnako zvládajú napätie až 630 V a prúd až 200 A v najnáročnejších podmienkach.
  • Signálne konektory Speedtec 623 sú dokonalým riešením na prenos signálu pri riadení motora a monitorovaní funkcií zložitých strojov. 17-kolíkový konektor je dimenzovaný na 125 V (AC/DC) a 7 A. Rýchloupínacie a priemyselné štandardné závitové verzie M23 sú k dispozícii ako prírubové alebo pravouhlé upevnenie.
  • Desaťkolíkové konektory M23 Speedtec 723 Hybrid (Power & Signal) ponúkajú množstvo konfigurácií pre vlastné aplikácie a majú samostatný tienený dátový prvok. Pri splnení požiadaviek na vyššiu elektrickú pevnosť môže byť konektor reťazovo zapojený v decentrálne riadených servomotoroch až do 850 VDC. Tento superhybridný konektor zvládne 30 A a prierez drôtu až 4 mm².

„Sme radi, že môžeme rozšíriť náš sortiment konektorov ponukou špičkových kruhových konektorov INTERCONTEC od spoločnosti TE Connectivity. Pre vývojárov, ktorí sa snažia zmenšiť veľkosť ovládacích panelov, je kompaktný rad plug-and-play INTERCONTEC ideálnym a flexibilným riešením, ktoré vďaka uzamykaciemu systému Speedtec umožňuje trikrát rýchlejšiu inštaláciu než tradičné systémy párenia. Tento produktový rad, ktorý je k dispozícii na okamžité odoslanie, ukazuje náš neustály záväzok dodávať zákazníkom prvotriedne portfólio produktov a riešení,“ uviedol Simon Meadmore, globálny riaditeľ oddelenia IP&E spoločnosti Farnell.

INTERCONTEC získala spoločnosť TE Connectivity v roku 2016 a je etablovanou značkou na priemyselnom a automatizačnom trhu.

Spoločnosť Farnell ponúka celý rad produktov na podporu vývoja elektroniky a naďalej zákazníkom dodáva najnovšie špičkové technológie konektorov. Zákazníci majú tiež bezplatný prístup k online zdrojom, údajovým listom, prípadovým štúdiám, videám a webinárom a vynikajúcu zákaznícku a technickú podporu, ktorá je k dispozícii nepretržite v miestnom jazyku.

Rad kruhových konektorov INTERCONTEC spoločnosti TE Connectivity je k dispozícii na rýchle dodanie od spoločností Farnell v EMEA, element14 v APAC a Newark v Severnej Amerike.