Séria SMU novo ponúkaných meracích zdrojov je navrhnutá pre náročné aplikácie vyžadujúce testovanie polovodičov a bezdrôtových komunikácií. Tieto nové jednotky majú štandardnú trojročnú záruku a poskytujú extrémne vysokú presnosť a rýchle časy obnovy záťaže. Medzi nové meracie zdroje z ponuky spoločnosti Farnell patria:

R&S®NGU201 - jednotka špecializovaná na testovanie bezdrôtovej komunikácie. Je vybavená dvoma kvadrantmi, ktoré môžu fungovať ako zdroj aj záťaž na simuláciu batérií a záťaží. NGU201 je nastavený tak, aby dokončil analýzu vybíjania batérie pre akékoľvek zariadenie napájané z batérie do 60 W, ako sú mobilné telefóny, tablety a zariadenia internetu vecí (IoT). Môže sa tiež použiť na testovanie a simuláciu batérie vďaka nastaviteľnej výstupnej impedancii a voliteľnému nástroju na simuláciu batérie. Funkcia digitálneho voltmetra výrazne zjednodušuje proces vykonávania elektrických meraní

R&S®NGU401 - ideálne riešenie pre testovanie polovodičov v univerzálnych aplikáciách v širokej škále priemyselných odvetví. Môže fungovať ako bipolárny napájací zdroj alebo bipolárna elektronická záťaž v štyroch kvadrantoch vrátane režimu zdroja alebo záťaže s ľubovoľnou polaritou. K dispozícii je modulovaný vstup na pripojenie k ľubovoľnému generátoru funkcií, čo umožňuje prístroju pôsobiť ako zdroj striedavého prúdu. Špeciálna konštrukcia ampérmetra umožňuje presné meranie kolektorového prúdu od nA až po A v jednom prechode a voliteľný vstup voltmetra eliminuje potrebu mať pre niektoré aplikácie ďalší digitálny multimeter.

Dlhodobé partnerstvo spoločnosti Farnell s firmou Rohde & Schwarz poskytuje zákazníkom na celom svete špičkovú škálu inovatívnych testovacích a meracích prístrojov pre elektroniku, bezdrôtové a vysokofrekvenčné testovacie a meracie prístroje, siete, komunikáciu, kybernetickú bezpečnosť a ďalšie.

„Sme veľmi radi, že môžeme predstaviť túto ďalšiu generáciu meracích zdrojov od našich partnerov v spoločnosti Rohde & Schwarz. Rozšírenie už aj tak rozsiahleho sortimentu spoločnosti Farnell demonštruje náš trvalý záväzok prinášať na trh najnovšie riešenia od popredných svetových výrobcov v oblasti testovania a merania. Rad meracích zdrojov je vítaným prírastkom do nášho portfólia špecializovaných testov a zaručuje technikom prístup k vysoko kvalitným produktom, ktoré vyhovujú ich potrebám,“ uviedol James McGregor, zo spoločnosti Farnell.

Spoločnosť Farnell ponúka celú škálu produktov na podporu vývoja a testovania elektroniky bez minimálnej hodnoty objednávky a komplexný vzdelávací zľavový program. K dispozícii je aj bezplatná technická podpora v lokálnom jazyku od interných špecialistov spoločnosti Farnell pre oblasť testovania a merania. Zákazníci majú tiež prístup k radu online zdrojov, údajovým listom, prípadovým štúdiám, videám a webinárom.

Nová séria meracích zdrojov SMU je k dispozícii od spoločností Farnell v EMEA, Newark v Severnej Amerike a element14 v APAC.