CTS vyrába vysoko kvalitné snímače, akčné členy a elektronické komponenty pre letecký a obranný priemysel, výrobný a spracovateľský priemysel, zdravotníctvo, telekomunikácie a dopravu. Sortiment spoločnosti zahŕňa DIP prepínače, produkty časovania a potenciometre, ktoré sa široko používajú pri navrhovaní elektrických gitár a iných hudobných nástrojov. Výhodou pre zákazníkov je aj odoslanie všetkých produktov CTS v deň objednania.

Medzi produkty spoločnosti CTS, ktoré sú teraz k dispozícii na rýchle doručenie od Farnell, patria napr.:

  • Rad prepínačov 218 Half Pitch SMD DIP, ktoré majú unikátny kompaktný dizajn umožňujúci ich použitie v miniatúrnych aplikáciách, ako aj IT serveroch, set-top boxoch, modemoch, bezpečnostných a HVAC systémoch. K dispozícii je aj voliteľná verzia prepínača s uzavretou štruktúrou, ktorá bola optimalizovaná na umývanie dosky počas automatizovaných spájkovacích procesov.
  • Presný 12 mm optický snímač (enkodér) s dlhou životnosťou radu 291 sa vyznačuje vysoko spoľahlivým a presným digitálnym výstupom, ktorý ponúka väčšiu všestrannosť návrhu pre konkrétne aplikácie. Bezkontaktná konštrukcia zaisťuje dlhú rotačnú životnosť, pričom voliteľným doplnkom je momentový spínač. Optické enkodéry sú vhodné pre priemyselné, lekárske, komunikačné, laboratórne, automobilové, bezpečnostné, zvukové a zábavné aplikácie.
  • Nízkonapäťový hodinový oscilátor, model CB3LV, je cenovo dostupný oscilátor podporujúci výstup HCMOS. Model CB3LV, ktorý využíva najnovšiu technológiu IC, ponúka vynikajúcu stabilitu a minimálny fázový posun, vďaka čomu je ideálnym riešením pre rad produktov na riadenie frekvencie.
  • Ultraminiatúrny kryštál na povrchovú montáž, model 416 obsahuje kremíkový rezonátor s vysokým Q a je ideálnym riešením pre komerčné a priemyselné aplikácie, ako sú notebooky, počítačové periférie, nositeľné zariadenia a vrecková elektronika. Medzi kľúčové vlastnosti patrí hermetický keramický obal na povrchovú montáž, frekvenčný rozsah 24 – 96 MHz a rozsah prevádzkovej teploty –40 až +105 °C.

„Sme radi, že môžeme pridať riešenia spoločnosti CTS do nášho portfólia a tešíme sa na dlhý a úspešný vzťah s jedným z popredných svetových výrobcov. Pridaním produktov CTS sa rozšíri náš sortiment plne integrovaných a nákladovo efektívnych riešení prepínačov a časovačov pre vývojárov. Táto nová distribučná zmluva poskytuje zákazníkom prístup k najlepším a nákladovo efektívnym riešeniam vo svojej triede z neustále sa rozširujúceho inventára spoločnosti Farnell – a očakávame silný dopyt po inovatívnych riešeniach komponentov CTS,“ uviedol Simon Meadmore, globálny riaditeľ IP&E v spoločnosti Farnell.

MingChin Yen, viceprezident spoločnosti CTS Electronic Components, k podpisu zmluvy dodal: „Sme nadšení z nášho nového partnerstva so spoločnosťou Farnell a zo súvisiacej synergie so spoločnosťou Avnet. Táto dohoda umožňuje širšej komunite zákazníkov lepší prístup k popredným produktom a technológiám CTS.“

Farnell ponúka širokú škálu produktov vo svojom komplexnom portfóliu prepojovacích, pasívnych a elektromechanických zariadení na podporu vývojárov. Zákazníci majú tiež bezplatný prístup k online zdrojom, údajovým listom, prípadovým štúdiám, videám, webinárom a 24/5 technickej podpore.

Zákazníci si teraz môžu kúpiť vybrané produkty CTS, ktoré sú k dispozícii na rýchle doručenie od Farnell v EMEA a element14 v APAC.