Raspberry Pi Zero 2 W je vysoko flexibilný a ekonomický nový člen rodiny Raspberry Pi a stavia na úspechu súčasného produktového radu Zero. Zákazníci, ktorým už vyhovuje práca so zariadeniami Raspberry Pi Zero, ocenia extra funkcie Raspberry Pi Zero 2 W. Tento kompaktný počítač je vhodný na tvorbu projektov zabudovaného internetu vecí (IoT) a aplikácií bezdrôtových sietí a možno ho použiť aj ako počítač na všeobecné účely. Jeho predchodca, Raspberry Pi Zero W, bol použitý v širokej škále aplikácií od miniatúrnych rozvádzačov až po elektrické skateboardy.

Medzi hlavné charakteristiky patria:                                                                                       

  • Vylepšený dizajn: Raspberry Pi Zero 2 W, postavený na systéme System-in-Package navrhnutého Raspberry Pi, integruje dosku BCM2710A1 používanú v Raspberry Pi 3 s 512 MB RAM.
  • Funkčnosť: 1 GHz štvorjadrový 64-bitový ARM Cortex-A53 CPU, VideoCore IV GPU, 512 MB LPDDR2 DRAM, napájanie micro-USB, 40-pinová hlavička kompatibilná s HAT, kompozitné video a resetovacie kolíky cez naspájkované testovacie body a konektor na CSI kameru.
  • Prepojiteľnosť: 802.11b/g/n bezdrôtová LAN, Bluetooth 4.2/Bluetooth Low Energy (BLE), slot na MicroSD kartu, Mini HDMI a USB 2.0 OTG porty.

Raspberry Pi Zero 2 W je doplnený radom príslušenstva vrátane 5V DC napájacieho zdroja, oficiálneho puzdra, 1 m HDMI kábla, HDMI adaptéra (M/F), 10 cm HDMI kábla (M/F), OTG adaptéra a 1m USB kábla.

„Sme radi, že rozširujeme náš sortiment produktov Raspberry Pi, aby sme zaistili, že začínajúci nadšenci elektroniky aj profesionálni vývojári môžu využívať nové vývojové dosky na trhu na naštartovanie svojich projektov. Malé rozmery, vylepšené funkcie a nízka cena robia z Raspberry Pi Zero 2 W dokonalý počítač na realizáciu úloh s nízkou spotrebou energie, najmä v aplikáciách, kde je problémom priestor,“ konštatuje Romain Soreau, vedúci oddelenia jednodoskových počítačov v spoločnosti Farnell.

Spoločnosť Farnell má na sklade širokú škálu vzdelávacích zariadení, ktoré možno dodať pre jednotlivé triedy aj na viacerých školách; spolupracovala s viacerými vzdelávacími organizáciami a vládami na podpore strategického zavádzania riešení podporujúcich vedu, techniku, elektroniku a matematiku. Spoločnosť Farnell môže ponúknuť podporu pri poskytovaní a spájaní vybavenia pre rozsiahle programy na mieru. Zákazníci môžu využívať aj technickú podporu 24 hodín denne, 5 dní v týždni spolu s bezplatným prístupom k cenným online zdrojom na webovej stránke Farnell a komunite technikov a tvorcov element14.

Raspberry Pi Zero 2 W je teraz k dispozícii na rýchle doručenie od Farnell v EMEA a element14 v APAC.