Prvý člen rodiny, modul Arduino Portenta H7, obsahuje všetko, čo je potrebné na začatie vývoja hardvéru IoT, vrátane krypto-autentifikačných čipov a komunikačných modulov pre Wi-Fi, Bluetooth Low Energy a LTE, ako aj úzkopásmové IoT. Jeho platforma pre vývoj aplikácií s minimálnym programovaním a s modulárnym hardvérom umožňuje spoločnostiam alebo tvorcom využiť toto riešenie bez zdĺhavých integračných projektov. Používatelia tiež môžu ťažiť z hodnoty a použiteľnosti novej platformy na vývoj aplikácií Arduino IoT (Arduino IoT cloud, Pro IDE s prepojením na cloud, editor používateľského rozhrania IoT) s cieľom zjednodušenia vývoja a uvádzania vlastných produktov na trh.

Vďaka kombinácii výkonu a flexibility je táto doska vhodná pre aplikácie, kde je kľúčová výkonnosť, ako sú priemyselné stroje vyššej triedy, laboratórne vybavenie, počítačové videnie, PLC, používateľské rozhrania pripravené pre priemysel, robotika, kritické zariadenia či výpočty vysokorýchlostného bootovania.

Portenta H7 obsahuje dvojjadrový procesor ARM Cortex-M7 a Cortex-M4 bežiaci na frekvenciách 480 MHz a 240 MHz, ktorý je schopný spustiť programy vytvorené vyššími programovacími jazykmi, ako sú vzájomne spolupracujúce protokoly, strojové učenie alebo dokonca interpretovanými jazykmi, ako sú MicroPython alebo JavaScript, spolu s jednoduchšími úlohami pracujúcimi v reálnom čase. Tomu zodpovedajú aj rozmery Arduino MKR, čo znamená, že sa môže použiť akýkoľvek existujúci priemyselný kryt MKR; možno spustiť Arduino program, Python a Javascript a pracuje pri priemyselnom rozsahu teplôt (-40 až 85 °C).

Medzi vlastnosti patrí:

 • Procesor: STM32H747XI dual Cortex®-M7 + M4 32bit Low Arm Power MCU.
 • Konektivita:
   - Zabudovaný bezdrôtový modul umožňuje súčasné pripojenie Wi-Fi a Bluetooth®. Rozhranie WiFi sa dá prevádzkovať ako prístupový bod, stanica alebo ako simultánny prístupový bod AP / STA v duálnom režime a dokáže spracovať rýchlosť prenosu až 65 Mbps. Rozhranie Bluetooth® podporuje Bluetooth Classic a BLE.
  - 10/100 Ethernet (na fyzickej vrstve).
  - Vysokorýchlostné USB zariadenie.
 • Pamäť: obsahuje možnosti až 64 MB SDRAM a 128 MB QSPI Flash.
 • Video: pripojenie cez port USB-C.
 • Šifrovanie: NXP SE050C2 Crypto.
 • GPIO: Rodina Portenta vytvára nový štandard pre vzájomný vzťah medzi kontaktmi (pinout) pridaním dvoch 80 pinových konektorov s vysokou hustotou v spodnej časti dosky, aby sa zabezpečila škálovateľnosť pre širokú škálu aplikácií.
 • Podpora karty SD: Rozhranie pre konektor SD karty (iba cez rozširujúci port).
 • Prevádzková teplota: -40 ° C až +85 ° C (bez bezdrôtového modulu) / -10° C až +55 °C (vrátane bezdrôtového modulu).

„Spoločnosť Farnell dodáva širokú škálu modulárnych riešení, ktoré zákazníkom umožňujú znižovať čas uvedenia na trh a maximalizovať potenciál ich vývoja internetu vecí. Arduino Portenta H7 kombinuje vynikajúci výkon a flexibilitu a môže byť použitý ako akákoľvek iná zabudovaná doska mikrokontroléra alebo ako hlavný procesor zabudovaného systému. Je tiež schopný spúšťať procesy vytvorené pomocou TensorFlow ™ Lite, takže jedno z jadier môže spúšťať algoritmy počítačového videnia, zatiaľ čo druhé poskytuje operácie na nižšej úrovni, ako je napríklad riadenie motora alebo funguje ako používateľské rozhranie. Je to skvelý doplnok k nášmu sortimentu a poskytuje malým a stredným podnikom a profesionálnym výrobcom nástroje na vývoj riešení IoT bez potreby investovania do špecializovaných technických zdrojov,“ konštatuje Cliff Ortmeyer, globálny vedúci technického marketingu spoločnosti Farnell.

Spoločnosť Farnell dodáva širokú škálu výrobkov Arduino z rodiny MKR a Nano, ktoré sú spolu s Portenta H7 k dispozícii na odoslanie od spoločnosti Farnell v EMEA, Newark v Severnej Amerike a element14 v APAC ešte v deň objednania.