KOA je popredný svetový výrobca riešení pasívnych súčiastok so špecializáciou na tenkovrstvové rezistory pre aplikácie s vysokou spoľahlivosťou ako priemysel, automobilový priemysel, letectvo, telekomunikácie a zdravotníctvo, ako aj na komerčnejšie trhy. Jeho široké portfólio zahŕňa vysoko spoľahlivé rezistory tenkovrstvové, hrubovrstvové odolné voči impulzom/prepätiu, rezistory pre snímanie skratov/prúdov, rezistory pre vysoké napätia a so širokými koncovkami.

Celá škála pasívnych komponentových riešení KOA, ktoré sú teraz k dispozícii od spoločnosti Farnell, zahŕňa:

Vysoko spoľahlivé tenkovrstvové rezistory - S T.C.R až do ± 5 ppm a toleranciou až ± 0,05% sú tenkovrstvové rezistory KOA ideálne pre vysoko presné obvody, ako sú riadenie a monitorovanie v priemyselných, lekárskych a automobilových aplikáciách. Séria RN73R poskytuje zlepšenú odolnosť proti elektrolytickej korózii, široký rozsah prevádzkových teplôt od -55 do +155 °C a vysokú stabilitu v porovnaní s predchádzajúcimi verziami. Druhý produktový rad v sérii, RN73H, navyše ponúka zvýšenú odolnosť proti vlhkosti a dlhodobú stabilitu.

Rezistory odolné voči impulzom a prepätiu - Séria SG73 je ideálnym riešením na ochranu elektronických obvodov pred extrémnymi impulzmi a rázmi, najmä v obvodoch ochrany V/V, tlmiacich obvodoch a pod. Dokáže spracovať až 10-krát väčšie impulzy ako štandardné ploché čipové rezistory, takže je vhodný na použitie v automobilovej elektronike, napájacích zdrojoch, riadení motorov a ďalších. Použitie týchto prvkov znamená, že je možné použiť ich menší počet, čo vedie k podstatnej úspore miesta.

Rezistory so širokými koncovkami pre vysokú hustotu výkonu - Séria WK73R je osadená širokými svorkami na dlhej strane rezistora, ktoré umožňujú až trojnásobok menovitého výkonu porovnateľnej časti s konvenčnými zakončeniami. Blízkosť svoriek významne znižuje tepelné namáhanie medzi rezistorom a PCB. Tieto diely sú ideálne pre obvody s vysokou hustotou výkonu a pohony brán používané v environmentálnych a priemyselných aplikáciách.

Rezistory pre snímanie prúdu - rezistory snímajúce prúd TLO spoločnosti KOA ponúkajú vysokú spoľahlivosť a výkon požadovaný pre obvody riadenia výkonu, ako sú riadiace jednotky motorov, prevodníky DC-DC, snímanie prúdu CPU a impulzné aplikácie. Séria TLR poskytuje výkon až 5 W (100 A) a vyznačuje sa vynikajúcou odolnosťou proti korózii a teplu.

„Spoločnosť KOA pokračuje v inováciách a optimalizácii svojich riešení pasívnych komponentov, vďaka čomu dokážu technici ľahko prekonať výzvy v oblasti vývoja svojich zariadení. Naši zákazníci majú teraz prístup k najkvalitnejším pasívnym komponentom pre automobilové, environmentálne, priemyselné, lekárske a telekomunikačné aplikácie, ako aj k zariadeniam na úsporu energie, domácim spotrebičom, napájacím zdrojom a ďalším. Rozsah portfólia čipových rezistorov KOA výrazne rozširuje ponuku spoločnosti Farnell s viac ako 360 000-mi pasívnymi komponentami,“ konštatuje Simon Meadmore, globálny vedúci oddelenia IP&E v spoločnosti Farnell.

Kompletný produktový rad KOA je teraz k dispozícii od spoločností Farnell v EMEA a element14 v APAC.