Vývojári budú ťažiť zo širokého portfólia kompletných optických riešení ams OSRAM s pridaním nových snímačov na monitorovanie vzdialenosti, teploty a životných funkcií a komplexného radu LED, fotodiód a infračervených žiaričov.

Rozšírený sortiment riešení od ams OSRAM, ktorý je teraz k dispozícii na rýchle dodanie od Farnell, zahŕňa:

Séria snímačov teploty AS621X poskytuje najlepšiu kombináciu presnosti a ultranízkej spotreby energie na malej doštičke. Snímače sú vhodné pre širokú škálu zariadení spotrebnej elektroniky a nositeľných zariadení, systémov vykurovania, ventilácie a klimatizácie (HVAC) a systémov monitorovania zdravia.

Snímače osvetlenia, farby a vzdialenosti TMD3725 ponúkajú zníženú spotrebu energie s vynikajúcou flexibilitou vyhotovenia pre prevádzku vo vnútorných tmavších priestoroch alebo pri plnom slnečnom svetle. Medzi kľúčové funkcie patrí pokročilé meranie vzdialenosti, snímanie farieb (RGBC+IR) a digitálne snímanie okolitého svetla. Snímače tiež kompenzujú nežiaduce odrazy infračerveného energetického systému a nežiadúci prúd fotodiódy spôsobený okolitým svetlom.

TMD27553M fotosnímač okolitého svetla/priblíženia je optimalizovaný pre mobilné telefóny s úzkym rámom a zároveň ponúka flexibilitu priemyselného vyhotovenia s presným snímaním okolitého svetla, vynikajúcim snímaním priblíženia a zníženou spotrebou energie. Jedinečná funkcia detekcie vzdialenosti zahŕňa rozpoznávanie objektov pomocou fotodiódovej detekcie odrazenej infračervenej energie. Riešenie snímania priblíženia má široké nastavenie offsetu na kompenzáciu nežiaduceho odrazu infračervenej energie na snímači. Navyše, automatické odčítanie okolitého svetla pomocou ALS a infračervených fotodiód obsahuje špeciálne konvertory údajov, ktoré majú schopnosť produkovať 16-bitové údaje.

AS7056 Biosignal Analogue Frontend (AFE) snímač je ďalšou generáciou snímačov vitálnych funkcií, ktoré používateľom umožňujú detegovať biosignály, ako je fotopletyzmogram (PPG) a čas prechodu pulzu (PTT), ako aj merania blízkosti. AS7056 je analógový snímač optimalizovaný z hľadiska veľkosti a výkon na podporu priestorovo obmedzených aplikácií, ako je monitorovanie životných funkcií v uchu, počúvanie, platforma optických snímačov, fitness náramok, inteligentné hodinky, inteligentné náplasti a monitory srdcového tepu.

Zákazníci si teraz môžu kúpiť celý rad optických riešení ams OSRAM s rýchlym doručením od Farnell v EMEA, Newarku v Severnej Amerike a element14 v APAC.