DFRobot je popredný svetový výrobca používateľsky prívetivej robotiky a hardvéru typu open-source, ktorý môže tvoriť stavebné kamene pre širokú škálu elektronických projektov. Pomáha vynálezcom zjednodušiť proces návrhu a urýchliť uvedenie na trh. Sada nástrojov DFRobot Gravity Series umožňuje používateľom vylepšiť projekty Arduino a micro: bit výberom výkonných senzorov. Pre pokročilejších vývojárov je v ponuke široká škála dosiek a príslušenstva LattePanda ideálna pre edge computing, vending, digitálne reklamné značenie a aplikácie priemyselnej automatizácie.

Spoločnosť Farnell má teraz na sklade viac ako 140 produktov od spoločnosti DFRobot vrátane: 

Gravity Series: vysoko kvalitný open-source, modulárny, plug-and-play elektronický nástroj, ktorý nevyžaduje žiadne spájkovanie a je chránený proti nesprávnemu pripojeniu. Má výkonné rozširujúce moduly a viac ako 250 profesionálnych funkčných modulov kompatibilných s Arduino a micro: bit. Moduly zahŕňajú snímač vlhkosti Arduino, snímač kvality vody Arduino pre priemyselné aplikácie na testovanie odpadových vôd a infračervené snímače ľudského tela, ktoré dokážu merať srdcovú frekvenciu, UV, snímače pohybu a ďalšie. Zahrnuté sú podrobné výukové programy vrátane obrázkov zapojenia, krokov obsluhy, vzorových programov a schém.

LattePanda: SBC s vysokým výkonom a nízkou spotrebou energie vo veľkosti dlane je teraz k dispozícii s rozšíreným sortimentom dosiek a príslušenstva vrátane dotykových displejov, káblov, chladiacich ventilátorov a skriniek, čo umožňuje používateľom maximalizovať potenciál ich projektov. Táto výkonná vývojová doska môže urýchliť rýchlosť výroby pre návrhárov a systémových integrátorov, ktorí vytvárajú riešenia IoT. Dosky LattePanda sú predinštalované s Windows 10 alebo môžu byť spustené na Linuxe a obsahujú integrovaný koprocesor kompatibilný s Arduino, ktorý dokáže ovládať a vnímať fyzický svet. Na podporu zložitejších projektov je k dispozícii podnikové vydanie s Windows 10 Enterprise LTSB.

„Rastúce zavádzanie technológie IoT a súvisiacich zariadení vedie pri vývoji nových produktov k využívaniu SBC. Tieto systémy umožňujú ľahkú integráciu komponentov IoT a sú považované za najdôležitejšie komponenty hardvéru IoT. DFRobot ponúka bezkonkurenčnú kompatibilitu a integráciu s mnohými poprednými svetovými SBC. Profesionálni technici a tvorcovia, ktorí na týchto prvkoch vyrástli, môžu teraz maximalizovať potenciál svojich projektov pomocou komplexnej ponuky súprav nástrojov, senzorov, robotických platforiem, modulov a príslušenstva od DFRobot. Globálna dostupnosť a komplexná podpora spoločnosti Farnell pre celú škálu dosiek LattePanda dáva našim zákazníkom dôveru pri získavaní komponentov pre vývoj nových produktov,“ uviedol Lee Turner, globálny riaditeľ pre polovodiče a SBC vo spoločnosti Farnell.

DFRobot bol jedným z prvých výrobcov, ktorí prijali open-source hardvér umožňujúci ľahkú integráciu do radu profesionálnych aplikácií.

Zákazníci DFRobot môžu tiež využívať technickú podporu 24/5 spolu s bezplatným prístupom k hodnotným online zdrojom na webe Farnell a komunite technikov a tvorcov, element14.

Produktový rad DFRobot je k dispozícii od spoločností Farnell v EMEA, Newark v Severnej Amerike a element14 v APAC.