Ergonomicky navrhnutá klávesnica Raspberry Pi je kompatibilná so všetkými produktmi Raspberry Pi a je teraz k dispozícii v piatich nových jazykových variantoch: portugalčine, nórčine, švédčine, dánčine a japončine, ktoré rozširujú možnosti existujúcej angličtiny (rozloženie pre Veľkú Britániu a USA), nemčiny, francúzštiny, španielčiny a taliančiny. Klávesnica je navrhnutá tak, aby bola kompatibilná s Raspberry Pi a poskytovala farebne zladenú plochu. Je k dispozícii v červenej a bielej alebo čiernej a šedej farbe. Medzi funkcie patrí automatická detekcia jazyka klávesnice, tri porty USB 2.0 typu A na napájanie ďalších periférií a súčasťou balenia je prechodka USB typu A na micro USB typu B pre pripojenie kompatibilného počítača.

Nový vopred zostavený 10,1 ”dotykový displej HDMI od spoločnosti Multicomp Pro poskytuje jednoduché riešenie displeja pre širokú škálu aplikácií a podporuje funkcie stlačenia, zväčšenia a otočenia. Raspberry Pi je možné pripevniť na zadnú stranu dosky rozhrania pomocou dodaných stĺpov a skrutiek pre ľahkú integráciu.

Spoločnosť Pimoroni navrhuje a vyrába svoje výrobky vo Veľkej Británii a je jedným z najznámejších dodávateľov vzdelávacej, priemyselnej a amatérskej elektroniky. Rad prídavných PATORON HAT, ktoré sú teraz k dispozícii od spoločnosti Farnell, dodáva projektom Raspberry Pi väčšiu funkčnosť, od snímania, cez osvetlenie až po automatizáciu.

  • Unicorn HAT Mini je matica RGB LED s rozmermi 17 x 7 a ponúka riadenie farby a jasu na zobrazovanie animácií, textu, jednoduchých obrázkov a pod. Štyri dotykové tlačidlá možno použiť na ovládanie farby alebo jasu LED diód alebo ako vstupy pre jednoduché hry alebo ovládacie projekty.
  • Automation HAT MINI je ideálna pre projekty domácej automatizácie a dokáže monitorovať a riadiť 24V systémy, pričom zobrazuje ich stav na 0,96 "farebnom IPS LCD displeji. Obsahuje relé, tri vyrovnávacie vstupy, tri analógové vstupy a tri výstupy.
  • Scroll HAT Mini má 119 LED diód vhodných na posúvanie textu a ponúka individuálne PWM riadenie jasu každého pixelu, čo umožňuje pokročilé animácie. Tlačidlá umiestnené na doske sa dajú použiť na ovládanie menu alebo prehrávania alebo na ovládanie jednoduchých hier. Vopred spájkovaná hlavička zjednodušuje integráciu do projektov.
  • Enviro HAT a Enviro HAT Air Quality+ je špeciálne navrhnutá doska na monitorovanie životného prostredia a dokáže merať kvalitu vzduchu (znečisťujúce plyny a pevné častice v kombinácii so snímačom pevných častíc), teplotu, tlak, vlhkosť, svetlo a hladinu hluku.

Spoločnosť Farnell ponúka najširšiu škálu jednodoskových počítačov, ktoré sú k dispozícii na podporu učiteľov, študentov, tvorcov, vynálezcov a profesionálnych dizajnérov, čo im umožňuje realizovať ich vývojárske projekty od experimentov a zabudovaných riešení až po osobné počítače. Spoločnosť Farnell podporuje využívanie Raspberry Pi u profesionálnych vývojárov aj tvorcov prostredníctvom komunity element14 a akadémie STEM. V spolupráci s viacerými vzdelávacími organizáciami a vládami je spoločnosť kľúčovým dodávateľom učebných riešení STEM pre školy.

Spoločnosť Farnell je popredným výrobcom Raspberry Pi a do dnešného dňa predala viac ako 15 miliónov kusov. Spoločnosť Farnell má na sklade všetky verzie jednodoskového počítača Raspberry Pi, rad štartovacích súprav a rôznorodý ekosystém príslušenstva, ktoré používateľom umožňuje vytvárať zariadenia pre domáce, profesionálne, vzdelávacie alebo komerčné účely.

Nový rad klávesníc a HAT je k dispozícii na odoslanie ešte v deň objednania od spoločnosti Farnell v regióne EMEA.