Sady XinaBox obsahujú rôzne karty xChips, ktoré sú určené na rýchle zoznámenie sa používateľov s IoT. Pritom nie sú potrebné žiadne odborné znalosti o spájkovaní alebo hardvérových komponentoch, pretože karty xChips sú jednoducho spojené bez drôtov, spájkovania prostredníctvom „naklikávacích“ spojov.

Rozsah viac ako 80 modulárnych hardvérových kariet xChips obsahuje jadrá / CPU, snímače, napájanie, komunikáciu, výstup a ukladanie. Jadrá Wi-Fi, Bluetooth a LoRaWAN boli navrhnuté tak, aby uľahčovali pripojenie projektov k IoT, a ďalšie komponenty ako BBC micro:bit a Raspberry Pi možno ľahko integrovať do rôznych projektov. xChips môže pracovať s predkompilovaným programom alebo ho možno programovať od nuly pomocou popredných platforiem, ako sú MakeCode, Arduino a Python.

Rozsah súprav XinaBox, ktoré sú teraz k dispozícii od spoločnosti Farnell, zahŕňa:

  • Štartovacia súprava XK01 STEM: Štartovacia súprava XK01 STEM, ktorá je vhodná pre učebne na stredných školách, umožňuje študentom zostaviť jednoduchý projekt a pripojiť sa k platforme IoT pomocou podrobného návodu. Sada obsahuje Wi-Fi Core, xChip (ESP8266) a obsahuje snímače teploty, vlhkosti a tlaku, UV indexu, mini-OLED displej, dištančný čip a konektory.
  • Sada XK05 micro: bit IoT: Súprava XK05 IoT pre micro:bit je ideálny produkt základnej úrovne. Súprava je navrhnutá tak, aby predstavila mladým ľuďom technológiu IoT. Umožňuje analýzu veľkých súborov údajov v učebni bez potreby predchádzajúcich skúseností. Používatelia sa môžu naučiť, ako pripojiť mikro:bit ku cloudu a vytvoriť inteligentné zariadenie IoT s programovým rozšírením MakeCode.

Profesionálni používatelia a tvorcovia môžu tiež použiť XinaBox na rýchlejší vývoj svojich prototypy, čím sa zlepší čas uvedenia na trh, pričom sa znížia náklady na prototypy:

Štartovacia súprava XK12 IoT: Štartovacia súprava XK12 IoT s procesorom Zerynth kombinuje modulárnu elektroniku s ekosystémom softvérových nástrojov v Pythone. Súprava obsahuje všetko potrebné na zostavenie inteligentného zariadenia IoT edge, ktoré zhromažďuje údaje o životnom prostredí. Pripojiť možno pohon na vytvorenie automatizačných projektov, ako sú automatizované elektrické brány, garážové brány alebo ventilátory.

Kompletný rad XinaBox je k dispozícii od spoločností Farnell v EMEA, Newark v Severnej Amerike a element14 v APAC.