Grayhill sa špecializuje na optimalizáciu haptiky (dotykové a pocitové rozhrania). Ich pokročilé vyhotovenie znamená, že produkty Grayhill sú pravidelne ústrednou súčasťou presných lekárskych zariadení a obranných aplikácií vrátane zariadení na núdzové volanie, luxusných automobilov a odolných rozhraní pre terénne vozidlá. „Vzostup haptiky v oblasti dotykových obrazoviek a mnohých ďalších zariadení s ľudským rozhraním je oblasťou, ktorá je v spoločnosti Grayhill hlboko zakorenená. Produktové rady otočných prepínačov a kódovačov sú vývojárom a výrobcom OEM k dispozícii pre ich projekty v krátkych dodacích lehotách. Pridanie radu Grayhill ešte viac prehĺbi náš inventár vyhľadávaných komponentov a posilní spoločnosť Farnell ako lídra v oblasti služieb a podpory v týchto regiónoch,“ uviedol Keith Forbes, líder globálneho produktového segmentu pre prepínače v spoločnosti Farnell.

„Táto nová dohoda umožní dodávať produkty spoločnosti Grayhill v regióne EMEA a APAC, pričom výhodou bude ich okamžitá dostupnosť. Naše produkty ponúkajú zákazníkom presnosť a funkčnosť pre dotykové displeje, klávesnice a otočné prepínače, ktoré môžu podporovať viaceré jazyky a konfiguráciu koncových produktov, pričom všetky sú podporené hĺbkou skúseností spoločnosti Grayhill a našimi inováciami,“ dodala Karen Entriken, marketingová riaditeľka spoločnosti Grayhill.

Od svojho založenia v roku 1943 poskytuje spoločnosť Grayhill špičkové riešenia ľudského rozhrania pre širokú škálu aplikácií. Presné spínače Grayhill sú teraz dostupné od Farnell v EMEA a element14 v APAC.