Vysokovýkonné produkty spoločnosti Power Integrations ponúkajú vývojárom hradlové budiče typu plug-and-play pre bipolárne tranzistory s izolovaným hradlom (IGBT) s blokovacím napätím od 600 V do 6 500 V a hradlovým ovládacím výkonom od 1 W do 20 W na kanál. Ponúkajú tiež hradlové budiče pre tradičné prvky MOSFET a SiC MOSFET, ako aj IGBT. Hradlové budiče SCALE sú kritickými komponentmi vo vysokovýkonných systémoch, ako je solárna a veterná energia, priemyselné motorové pohony, automobilový priemysel, elektrické vozidlá, železničné aplikácie a vysokonapäťové DC prenosové vedenia.

Univerzálne použiteľná technológia hradlových budičov Power Integrations, ktorá sa nachádza v ich integrovaných obvodoch a jadrách, tiež podporuje budiče plug-and-play zahŕňajúce veľký výber modulov hradlových budičov s vysokým výkonom a napätím. Všetky plug-and-play budiče sú vybavené DC-DC meničmi, ochranou proti skratu, monitorovaním napájania a pod.

Farnell ponúka na dodanie hneď po objednaní vysokovýkonné portfólio Power Integrations vrátane:

  • Plug-and-play, jadier a mikroprocesorov:
  • SCALE-2 Plug-and-Play IGBT Gate Driver 1SP0335: Hradlový budič so samostatnou napájacou jednotkou pre IGBT moduly má optické rozhrania a +15 V (regulované)/–10 V ovládanie hradla. Podporuje dvojúrovňové a viacúrovňové topológie s dynamickou ochranou proti skratu IGBT.
  • SCALE-2 Plug-and-Play Gate Driver 1SP0635: IGBT hradlový budič má zabudovaný DC-DC napájací zdroj, rozhrania z optických vlákien a +15 V (regulované)/–10 V ovládanie hradla. Podporuje dvoj- a viacúrovňové topológie s dynamickou ochranou proti skratu IGBT a dynamické pokročilé aktívne blokovanie.
  • 2SP0115T Dual-Channel SCALE-2: Kompaktný plug-and-play budič pre štandardné 17 mm IGBT moduly. Je vybavený elektrickým rozhraním so zabudovaným DC-DC napájaním. Uplatnenie nájde napr. v rámci meničov pre veterné elektrárne, priemyselných pohonoch, UPS, korekcii jalového výkonu, trakcii, železničných napájacích zdrojoch, zváracích technológiách, rádiológii a laserových technológiách, vo výskume a pod.
  • 2SP0320 Dual-Channel SCALE-2: Kompaktný plug-and-play budič navrhnutý pre 1 200 a 1 700 V PrimePack™ IGBT moduly. Je vybavený elektrickým alebo optickým rozhraním so zabudovaným DC-DC napájaním a umožňuje paralelné pripojenie IGBT modulov pre dvoj-, troj- a viacúrovňové topológie. Medzi kľúčové vlastnosti patrí vysoká spoľahlivosť, dlhá životnosť a jednoduchá integrácia na skrátenie času vývoja aplikácií.
  • Jadrá budičov SCALE-2: Jadrá hradlových budičov od Power Integrations poskytujú vysoko flexibilné riešenie tým, že zahŕňajú všetky bežne požadované funkcie budičov. Jadrá budičov pre IGBT sú dostupné s blokovacím napätím od 600 V do 6 500 V a od 1 W do 20 W na kanál. Sú tiež vhodné na budenie výkonových prvkov MOSFET a zariadení na báze nových materiálov (SiC) pracujúcich pri spínacej frekvencii do 500 kHz.
  • SCALE-iDriver IC: Tieto mikroprocesory sú vysoko integrované jednokanálové IGBT a SiC MOSFET hradlové budiče v štandardnom puzdre eSOP™. Odolné galvanické oddelenie sa dosahuje pomocou inovatívnej technológie pevného izolátora FluxLink™ spoločnosti Power Integrations. Technológia FluxLink eliminuje potrebu osadzovania optoelektroniky s krátkou životnosťou a súvisiacich kompenzačných obvodov, čím sa zvyšuje prevádzková stabilita a zároveň sa znižuje zložitosť systému.
  • Automobilových aplikácií:
  • SCALE-iDriver: Integrované obvody SCALE-iDriver majú schválenie AEC-Q100 a sú určené pre pohon 650 V, 750 V a 1200 V automobilových modulov IGBT a SiC-MOSFET. Medzi ďalšie kľúčové vlastnosti patrí 1200 V zosilnená izolácia až do 5 000 m, výška len 2,67 mm a obojsmerná komunikácia.

Farnell ponúka na podporu vývojárov širokú škálu produktov polovodičov. Zákazníci majú tiež bezplatný prístup k online zdrojom, údajovým listom, prípadovým štúdiám, videám a webinárom.

Vysokovýkonné produkty Power Integrations sú teraz k dispozícii s rýchlym dodaním od Farnell v EMEA, element14 v APAC a Newarku v Severnej Amerike.