Nová séria podcastov bude obsahovať exkluzívne rozhovory s odborníkmi spoločností Omega Engineering, Advantech, Eaton, ABB, Red Lion Controls a Schneider Electric. Prezentované poznatky pomôžu spoločnostiam všetkých veľkostí využiť koncepty Priemyslu 4.0 a implementovať širokú škálu aplikácií IIoT v reálnom svete.

S novými epizódami vydávanými každé dva týždne bude 2. séria The Innovation Experts pokrývať kritické témy, ako je nová vlna Priemyslu 4.0 a trendy v inteligentných továrňach, synergia priemyselnej revolúcie s elektrifikáciou, sila automatizácie v IIoT a oveľa viac.

Debutová epizóda seriálu sa zameriava na to, ako môžu spracovateľské a výrobné spoločnosti aplikovať princípy Priemyslu 4.0 nasadením digitalizácie. Kevin Goohs, riaditeľ stratégie implementácie internetu vecí zo spoločnosti Omega Engineering, bude diskutovať o inovatívnych spôsoboch modernizácie existujúcich systémov zariadení prostredníctvom snímačov a nových digitálnych inteligentných sond na zber informácií v reálnom čase na úrovni prevádzok. Dnes môžu byť všetky údaje zariadenia uložené v internej sieti, cloudovom účte alebo v oboch, aby splnili náročné požiadavky aplikácií. Táto epizóda pomôže koncovým používateľom transformovať sa na moderné podniky v súlade s konceptmi Priemyslu 4.0 tým, že porozumejú monitorovaniu a riadeniu na okrajoch sietí (edge), ako identifikovať nové mechanizmy na poskytovanie a analýzu veľkých dát a ako spustiť hodnotenia pilotných projektov predtým, ako sa rozhodnú pre úplnú inštaláciu systému.

Farnell poskytuje odbornú technickú podporu 24/5 v oblasti pneumatiky, priemyselnej automatizácie a riadiacej techniky. Zákazníci majú tiež prístup k bezplatným online zdrojom, údajovým listom, prípadovým štúdiám, videám a webinárom na webovej stránke Farnell.

Innovation Experts je voľne dostupný od hlavných poskytovateľov podcastov vrátane Spotify, Apple Music, Alexa a ďalších.

Prvá epizóda s Omega Engineering s názvom Modernizácia na Priemysel 4.0 pomocou nových a existujúcich meraní je teraz k dispozícii v Centre technických zdrojov spoločnosti Farnell.