Traco Power je popredný špecializovaný výrobca napájacích zdrojov s viac ako 35-ročnými skúsenosťami v oblasti návrhu a výroby vysokokvalitných produktov na konverziu DC/DC a AC/DC. Svojimi riešeniami určenými pre rôzne odvetvia a aplikácie ponúka spoločnosť najvyšší štandard ceny, výkonu a kvality.

Farnell v súčasnosti dodáva viac ako 5 000 produktov Traco Power vhodných na použitie v priemyselných a informačných technológiách, doprave, železnici, zdravotníctve, automatizácii a riadení, obnoviteľných zdrojoch energie a inteligentných sieťach. Zvýšená investícia spoločnosti Farnell do skladových zásob stavia na dlhom a úspešnom partnerstve a bude veľkým prínosom pre technikov a vývojárov elektronických a priemyselného zariadení, ako aj pre kupujúcich a zmluvných výrobcov elektroniky.

„Keďže Farnell a Traco Power pokračujú v snahe poskytnúť zákazníkom ešte väčší rozsah produktov a dostupnosti, zákazníci budú mať istotu, že tieto produkty spĺňajú najvyššie požiadavky odvetvia, výkonové a bezpečnostné štandardy a sú podporované našou prvotriednou doručovacou službou,“ konštatuje Simon Meadmore, viceprezident pre riadenie produktov a dodávateľov v spoločnosti Farnell.

Rozšírený rad produktov Traco Power ponúka výhody vysokého výkonu a funkčného dizajnu, ktoré spĺňajú rôznorodé aplikačné potreby zákazníkov.

Štyri nové rady produktov - meničov sú teraz k dispozícii na rýchle dodanie priamo zo skladu od spoločnosti Farnell:

Rad regulátorov s postupným spínaním TSR-1: Séria TSR-1, ktorá sa môže pochváliť veľmi vysokou účinnosťou 96 %, umožňuje prevádzku pri plnom zaťažení až do teploty okolia 60 °C bez potreby chladiča alebo núteného chladenia. Medzi ďalšie kľúčové vlastnosti patrí zlepšená výstupná presnosť ±2 %, nižší pohotovostný prúd 2 mA a nie sú potrebné externé kondenzátory. Tento rad má vynikajúcu reguláciu vedenia a záťaže, široký rozsah vstupného prevádzkového napätia a 3-ročnú záruku na produkt.

Rad TXLN AC/DC napájacích zdrojov: Ponúka niekoľko rozmerovo malých, vysokoúčinných AC/DC napájacích zdrojov v kovovom puzdre. Rad TXLN ponúka 12 rôznych úrovní výkonu v rozsahu od 18 do 960W a jednoducho sa integruje do koncových systémov. Zdroje obsahujú aktívnu korekciu účinníka a spĺňajú medzinárodné bezpečnostné a EMC normy.

Rad TSP AC/DC napájacích zdrojov pre montáž na DIN lištu: Rad TSP poskytuje vysoký výkon a spoľahlivú prevádzku v tých najťažších výrobných podmienkach. Konštrukcia odolná voči otrasom a vibráciám je spojená s vysokou odolnosťou voči elektrickému rušeniu, vďaka čomu je rad TSP ideálnym riešením pre záťaže citlivé na kvalitu napájania. Príslušenstvo zahŕňa redundantné moduly na zdieľanie plného prúdu, moduly riadenia batérií na konfiguráciu najspoľahlivejších systémov UPS a vyrovnávacie moduly na ochranu pred krátkodobými výpadkami striedavého prúdu.

Rad TEP 60UIR 60W DC/DC meničov: S ultra širokým rozsahom vstupného napätia 12:1 umožňuje rad TEP 60UIR zariadeniam fungovať ako all-in-one riešenie pre široký rozsah vstupného napätia, čím sa eliminuje potreba viacerých jednotiek v systéme. Medzi kľúčové vlastnosti patrí vysoká účinnosť až 91%, široký rozsah prevádzkových teplôt od -40 do +75 °C a izolačné napätie V/V až 3’000 VAC.

Celý rad vysokovýkonných meničov Traco Power je teraz dostupný od Farnell v EMEA a element14 v APAC.