Väčšiu časť predstavujú dotykové HMI HUMIN s uhlopriečkou 15", 19", 18.5" a 21.5". Tieto HMI panely sú navrhnuté pre priemyselné aplikácie s nepretržitou prevádzkou 24/7. Sú známe svojou vysokou spoľahlivosťou a odolnosťou. Uplatňujú sa nielen ako operátorské panely na riadenie a vizualizáciu procesov, ale aj ako riadiace panely pre jednoúčelové stroje.

Spoločnou vlastnosťou všetkých typov je pasívne chladené šasi vyrobené frézovaním duralu. Sendvičový koncept umožňuje efektívnu a rýchlu montáž pri výrobe a zároveň jednoduchú výmenu dielov pri prípadnom servise. Výkonovú variabilitu im dávajú procesory Intel Celeron, i3, i5 a i7, pamäť DDR3/L a DDR4/L a rýchle SSD.

Dotykové senzory použité v HMI paneloch sú odporového typu a nie sú citlivé na elektromagnetické polia. To umožňuje ovládanie týchto panelov holou rukou, v rukaviciach alebo dotykovým perom. Štandardnou súčasťou týchto HMI je univerzálna 13,56 MHz RFiD čítačka, ktorá slúži na autorizáciu obsluhy pre konkrétne úlohy.

Konektivita s okolím je možná cez gigabitový ethernet a izolované sériové linky RS232 a RS485. HMI panely ponúkajú izolované digitálne vstupy a reléové výstupy, čo zabezpečuje all-in-one riešenie bez použitia externých V/V modulov.

Viac informácií nájdete na webovej stránke alebo môžete zavolať na telefónne číslo 02/44 6464 74.

www.qproducts.sk 
www.q-products.com