Systém Scafftag pozostáva z dvoch častí – pevného držiaka a flexibilnej vkladačky. Obe zložky sú navrhnuté tak, aby odolávali náročným priemyselným aj vonkajším podmienkam vrátane UV žiarenia. Držiaky sú z ABS a nylonu. Na polypropylénové vkladačky sa ľahko píše a odolávajú vode, olejom a nečistotám.

Pri správnom používaní a upevnení na zariadenie na dobre viditeľné miesto dokážu visačky Scafftag spoľahlivo informovať o aktuálnom stave stroja každého, kto ho chce používať. Jednotlivé typy visačiek sú prispôsobené priamo typu použitia – na rebríky, lešenia, vysokozdvižné vozíky, vozidlá, príručné náradie (vŕtačky, zváračky a pod) a mnoho ďalších.

Inšpekcie sú zaznamenávané priamo na vkladačku. Ak zariadenie neprešlo inšpekciou alebo bola na ňom nájdená chyba, stačí vkladačku vytiahnuť a odovzdať zodpovednému pracovníkovi, pričom na držiaku upevnenom na stroji ostáva jasne viditeľná správa Nepoužívať. Takto pomáha systém Scafftag predchádzať nehodám, ktorých príčinou je nevyhovujúci stav vybavenia.

Držiaky aj odnímateľné vložky sú vysoko prispôsobiteľné a prispievajú k štandardizácii kontrolných postupov. Na vložky alebo držiaky možno vytlačiť aj QR kód, aby sa aktivoval digitálny inšpekčný informačný tok prostredníctvom smartfónu a softvéru Safetrak, ktorý pomôže nielen so správou a plánovaním inšpekcií, ale dokáže aj automaticky generovať inšpekčné správy.

Online publikacia