Cieľom tejto výzvy je, aby členovia komunity element14 vytvorili cenovo dostupný projekt, ktorý využíva ľahko dostupné zdroje a komponenty, čo ostatným umožní ľahko zopakovať ich návrhy. Organizátori výzvy dúfajú, že mnohí ľudia na celom svete budú môcť pomocou týchto inovatívnych prístupov spomaliť a zabrániť šíreniu COVID-19 v ich komunitách.

„Každý má príležitosť podieľať sa na tom, aby pomohol spomaliť šírenie tejto choroby. Platí to najmä pre našu úžasnú komunitu technikov, tvorcov a nadšencov,“ uviedla pre element14 Dianne Kibbey, globálna vedúca komunity a sociálnych médií. „Naši členovia k nám prišli práve v čase, keď sa začali rôzne obmedzenia, a požiadali nás, aby sme spustili výzvu pre nové inovácie v tejto oblasti. Odporúčame našim viac ako 720 000 členom, aby nasadili svoje jedinečné vývojárske zručnosti a vytvorili riešenia, ktoré pomôžu zabrániť šíreniu tejto pandémie.“

Výzvou v oblasti vývoja je čeliť najnaliehavejšiemu globálnemu problému priamo a zároveň povzbudzuje komunitu zhromaždenú v element14, aby sa stala súčasťou riešenia boja proti šíreniu tejto pandémie. Na rozdiel od iných výziev nie sú pre účasť v nej stanované žiadne osobitné požiadavky.

Možné riešenia by mohli zahŕňať:

  • Ochrana tváre
  • Monitor telesnej teploty / kontroly vstupov
  • Bezkontaktná dezinfekcia často dotknutých povrchov
  • Automatické testovanie chorôb

Výherca hlavnej ceny vývojárskej výzvy „Fighting Germs“ vyhrá nákupný košík v hodnote 200 dolárov v rámci ponuky Farnell.com, dar vo výške 200 dolárov pre svoju preferovanú charitu súvisiacu s COVID-19 a kameru Flir pre teplotné snímkovanie. Ďalší traja víťazi dostanú na Farnell.com nákupné vozíky s výškou 100 dolárov, aby pomohli svoje návrhy aj zrealizovať a dostanú aj UV dezinfekčnú lampu. Členovia môžu pracovať na riešení tejto výzvy samostatne alebo v tímoch, ak spolupracujú na diaľku.

Súťažná séria Project14 v rámci komunity element14 je vytvorená členmi a je pre určená pre členov. Otvorením tejto súťaže pre široké publikum sa začiatočníci, odborníci a všetci navzájom spoja, aby sa učili a zdieľali svoje skúsenosti pri premene svojich nápadov na hotové projekty. Výzva na projekt „Fighting Germs“ Project 14 je otvorená do 15. júna. Výhercovia budú vyhlásení do 29. júna.

Viac o Projekte 14 a návrhárskej výzve „Fighting Germs“.