Snímače RU-U sa dodávajú v štandardných priemyselných púzdrach M18 a M30. Sú charakteristické malými mŕtvymi zónami, odolným kovovým prevedením a hladkou čelnou plochou, ktorá eliminuje usádzanie nečistôt alebo vlhkosti.

Nové ultrazvukové snímače sa nastavujú jednoducho prostredníctvom tlačidiel na tele snímača, pomocou nastavovacieho adaptéra, programovacieho vodiča (5pin) alebo IO-Link rozhrania (v závislosti od typu). Nastavovacia procedúra Turck Easy-Teach je jednoduchá a intuitívna. V prípade IO-Link rozhrania je možné snímač nastaviť pomocou PC alebo riadiaceho systému.

Kompaktné a cenovo výhodné snímače v púzdre M18 majú jeden spínací výstup a snímací rozsah 2,5...40 resp. 15...100 cm. Pri tomto type je nastavovací vodič vyvedený na pin 5 a na pin 2, čo umožňuje priamu náhradu starších typov ultrazvukových snímačov. Štandardné typy M18 a M30 majú snímací rozsah 2,5...40, 15...130 resp. 40...300 cm a sú vybavené dvoma spínacími výstupmi, pričom k dispozícii sú aj typy s tlačidlami.

Analógové snímače sú taktiež v púzdrach M18 a M30 a majú rovnaký snímací rozsah ako štandardné snímače. Tieto snímače majú jeden spínací, jeden analógový (prúdový) výstup a IO-Link rozhranie.

Katalóg (anglický jazyk) v anglickom jazyku na stiahnutie.

www.marpex.sk, www.turck.com