Viditeľné je to najmä z hľadiska splnenia požiadaviek na oblasť rozhraní človek – stroj (HMI) zahŕňajúcich najnovšie technológie označované ako Industry 4.0. SPC-1840WP je panelový počítač s uhlopriečkou 18,5“ a viacdotykovou technológiou, kompletne uzavretý do vodoodolného šasi, čo ho predurčuje na použitie v aplikáciách s požiadavkou čistenia prúdom vody.

Panelové PC získalo v roku 2013 prestížne ocenenie iF Product design award. Základom tohto úspechu nebolo len jeho moderné vyhotovenie, ale aj jeho mimoriadne jednoduché, intuitívne použitie. Jedným z prvkov, ktoré robia tento produkt priateľský z pohľadu používateľa, je dvojica bledomodrých programovateľných kláves, ktoré po stlačení umožnia používateľovi jednoduchý a rýchly prístup k požadovaným informáciám. Panelové PC poskytuje ľahký a rýchly prehľad, vďaka čomu má používateľ úplnú kontrolu nad informáciami. Ďalšou výhodou použitia SPC-1840 je možnosť montáže v súlade s normou VESA.

Elegantný hliníkový kryt umocňuje moderný dizajn a zároveň zabezpečuje ochranu na úrovni IP65, mechanickú stabilitu a spoľahlivosť. SPC je ideálnym riešením pre oblasť potravinárskeho, nápojového či chemického priemyslu, kde je nevyhnutnosťou pravidelné čistenie. PC aj jeho konektory sú chránené proti prachu a vode a odolávajú striekajúcej vode a čisteniu kefou. Môžu byť umiestnené na stojane alebo zavesené. Informácie sú veľmi dobre viditeľné aj vďaka širokouhlej obrazovke 16 : 9, ktorá ponúka o 40 % viac zobrazovacej plochy ako pri formáte 4 : 3. Vďaka viacdotykovej technológii má používateľ podstatne lepšiu kontrolu a prehľad o informáciách zo systémov SCADA.

Vysoký výkon panelového PC sa dosahuje vďaka procesoru AMD 1,65 GHz s oddelenou procesorovou grafickou jednotkou podporujúcou operačný systém Windows 8 a DirectX11. Aj vďaka tomu dokáže SPC-1840 pracovať so zložitejšou a detailnejšou grafikou.

www.advantech.eu