Z hľadiska prevádzky železničnej dopravy je maximálne dôležitá bezpečnosť a absolútna spoľahlivosť. Infraštruktúrne riešenia od spoločnosti Rittal spĺňajú tieto vysoké nároky. Testy vykonávané vo vlastných výskumných laboratóriách a výroba v certifikovaných výrobných zariadeniach sú základom rovnako vysokej kvality produktov a štandardov služieb s celosvetovou dostupnosťou.

V rámci interiérových riešení ponúka Rittal rôzne druhy skriniek a rozvádzačov s montážou na stenu, ako aj voľne stojace rozvádzače, efektívne IT infraštruktúry s optimálnym vybavením pre dátové a komunikačné centrá, napr. sieť GSM-R, systémy predaja lístkov a logistické aplikácie. Ďalšie riešenia Rittal sa starajú o distribúciu energie: od rozvodných dosiek na zásobovanie budov až po redundantné napájacie inštalácie IT so zodpovedajúcimi systémami UPS.

Prevádzkovatelia koľajovej dopravy netolerujú žiadne chyby bez ohľadu na to, či prší, sneží alebo zariadenia čelia iným extrémnym podmienkam prostredia. Ak má všetko bežať hladko a nepretržite, všetky komponenty, ktoré chránia základné funkcie pred poveternostnými vplyvmi, musia podávať maximálny výkon. Vonkajšie rozvádzače Rittal s ovládaním klimatizácie odolávajú počasiu a v prípade potreby dokonca aj vandalizmu. Vyrábajú sa z vysoko kvalitných materiálov a stelesňujú desaťročia výrobných skúseností.

Spoločnosť Rittal má svoje produkty úspešne nasadené u viacerých významných svetových výrobcov v oblasti koľajovej dopravy, ako sú Alstom, Siemens či Bombardier.