Jednoduché a pekné vyhotovenie HMI 3,5" s QVGA 16-bitovým dotykovým displejom umožňuje záznam a zobrazenie rôznych údajov vrátane farebných grafov a alarmov. Samba podporuje 24 používateľsky navrhnutých obrazoviek a až do 40 snímok na aplikáciu. Integrované PLC ponúka širokú škálu funkcií vrátane dvoch samoladiacich PID slučiek, RTC riadenia v reálnom čase, datalogging, recepty atď. Interná pamäť pojme 0,5 MB z aplikačnej logiky, plus 512 kB na písmo a 0,5 MB na obrázky. Modul zabudovaných V/V ponúka digitálne, analógové a vysokorýchlostné vyhotovenia. Umožňuje pripojiť až tri IRC snímače.

S krytím IP66/IP65/NEMA4X je Samba vynikajúcim PLC pre potravinársky a farmaceutický priemysel, ideálny všade tam, kde je potreba čistenia vodou. Samba ponúka zabudovaný RS232 port a ďalšie porty RS485, ethernet alebo CANbus. Podporuje GPRS/GSM, e-mail, SMS, ako aj priemyselné protokoly TCP/IP, Modbus, DF1 slave, CANopen, J1939 a iné. Viete s ňou komunikovať pomocou akéhokoľvek protokolu.

Unitronics poskytuje zadarmo VisiLogic softvér, čo je jednotné prostredie na jednoduchú konfiguráciu hardvéru a komunikácie, vývoja aplikačného SW a HMI vizualizácií vrátane bezplatnej knižnice priemyselných obrazov. K dispozícii sú aj vzdialený prístup k PC a export dát. Unitronics ponúka bezplatnú technickú podporu pre všetky svoje produkty a aktívne používateľské fórum. Na internete tiež nájdete webináre s výučbou programovania.

Samba ponúka všetky funkcie, ktoré systémoví integrátori potrebujú pre malé aplikácie. Znižuje nároky na priestor, kabeláž a eliminuje potrebu komunikácie HMI-PLC, čo má za následok vynikajúci pomer ceny a výkonu.

www.s-d-a.sk